S novým rokem často přichází období změn, které se mohou týkat různých oblastí. Máme zkrátka chuť začít nějak jinak, odstartovat nové období lépe. Lze pro to udělat různé kroky, změnit životní styl, práci, bydlení apod. Pakliže byste rádi proměnili vás interiér, neboť se vám zdá již okoukaný, nemusíte se pouštět do razantní rekonstrukce. Stačí pořídit nové dekorace a doplňky, které vašemu domovu dají ihned nový ráz. Inspirujte se našimi tipy.

Květiny a květináče

V žádné domácnosti by neměly chybět květiny, které do něj vnesou kousek přírody. Mohou být kvetoucí i okrasné listem a vždy vaše bydlení rozzáří. Obstarejte si nějakou novou na okenní parapet, postavte do volného a nevyužitého rohu, zkombinujte pokojovou rostlinu s dalšími dekoracemi. Značně veseleji bude vypadat konferenční či jídelní stůl, pokud na něj umístíte květinu, ať už ve váze nebo v květináči. Právě keramické, plechové, dřevěné a plastové květináče plní jak praktickou, tak dekorativní funkci. Pořízením nových kousků můžete zaznamenat velmi příjemnou změnu.

Plastové květináče Magnolia Jersey zaujmou svým atraktivním vzhledem a zkrásní jakékoliv prostředí. Zdroj: www.harasim.info

Pakliže chcete, aby vám květiny vydržely a nemuseli jste se o ně starat, alternativu představují umělé květiny. Dnes jsou k dostání ve velmi přirozených formách, takže se nemusíte bát, že budou působit kýčovitě. Zvolit můžete rovnou jarní druhy – typické jarní dekorace, jako jsou tulipány, narcisy, primulky, pivoňky nebo také oblíbené růže. Výběr je opravdu velice široký.

Umístěte jarní květiny do originální nádoby, místo klasické vázy. Rovnou získáte netradiční a krásný doplněk na stůl. Zdroj: www.harasim.info

Bytový textil

Součástí sedací soupravy, křesla, pohovky často bývají polštářky a deky. Není se čemu divit. Již na první pohled tento nábytek oživí svým vzhledem, a pokud chceme relaxovat, není nic lepšího, než se zachumlat do hřejivé deky. Poskytují určitý komfort i zdobí. Výměna povlaků, dek, případně celých polštářů bude ku prospěchu. Velkým trendem posledních let jsou plédy, které vypadají jako ručně dělané a položením na sedací soupravu, postel či křeslo, vytvoříte efekt útulného domova. Vyberte si odlišnou barvu, případně odstín, ať je změna o něco patrnější. Takto se můžete klidně již připravit na jaro a vybrat tón, který je pro toto období typické.

Svíčky, svícny, lucerny

Zůstaneme u útulné atmosféry, kterou bezesporu tvoří svíčky, svícny a lucerny. Řadí se k nejoblíbenějším interiérovým dekoracím. Obklopte se těmito doplňky i vy a nechejte se pohltit kouzelnou a romantickou náladou, která z těchto prvků vyzařuje. Navíc lze pořídit opravdu velmi povedené a designové kousky, jež se mohou stát zajímavým elementem dané místnosti.

Moderní svícny a lucerny mohou být velmi originálními dekoracemi. Zdroj: www.harasim.info

Postavičky, figurky

Na dozdobení poliček, komod, okenních parapetů a dalšího zařízení použijte dekorace v podobě figurek a postaviček. Mohou to být zvířátka, andílci, víly apod. Třeba postavičky zvířátek se hodí pro zimní a jarní období, především pak jako velikonoční dekorace. Vnesou do interiéru určitou veselost, roztomilost i ochranu.

Ptáčci v trendové kombinaci černo-bílé s jarními motivy budou atraktivním doplňkem i do vašeho interiéru. Zdroj: www.harasim.info

Doplňky do kuchyně

Nezapomeňte i na kuchyň. V moderních interiérech jsou obvykle součástí jedné obytné místnosti společně s obývacím pokojem. Vyberte i nějaké nové dekorace do kuchyně a slaďte oba pokoje do osobitého stylu, ve kterém se budete cítit báječně. Zkuste si udělat radost i pořízením nových hrníčků či celého servisu. Každodenní porce kávy a čaje bude rázem chutnat o to více.

Nalomili jsme vás k nákupu nových dekorací a už nyní vidíte, jak jimi vaše domácnost opět prokoukne? Určitě zavítejte do e-shopu www.harasim.info, kde rovnou pořídíte vše, na co si vzpomenete. Není to jen velkoobchod, ale místo pro všechny, co chtějí mít krásný a útulný domov.