Když má dojít ke stěhování v Praze, většina lidí se snaží ušetřit si co nejvíce nervů a času. Proto se většina lidí uchyluje k tomu, že požádá o pomoc profesionální stěhovací firmu. Stěhovací služby jsou využívané hlavně ve velkých městech nebo v rodinách, které jsou časově vyčerpané. Pokud jste se i vy z nějakého důvodu rozhodli pro profesionální stěhováky, dejte si však pozor na některé firmy, které se například nepyšní zrovna kladným hodnocením.

Stejně, jako je na trhu řada neférových poskytovatelů úvěrů, je také na trhu celá řada stěhovacích firem, na které se raději neobracejte, jelikož nejsou zrovna zodpovědné nebo výhodné. Jak jsme zmínili, rozhodovat byste se měli především podle referencí a recenzí. Ty vám o firmě prozradí opravdu mnoho. Na co dalšího si dát pozor? Každou firmu raději dohledejte na Googlu a dívejte se po referencích, aby jste nebyli překvapeni.

Pozor na zbytečné poplatky

Při výběru stěhovací firmy byste se měli informovat o ceníku dané společnosti. Pozor si dejte hlavně na firmy, které jsou opředené zbytečnými poplatky, a to poplatky za patra nebo za víkendy. Některé firmy si dokonce účtují peníze i za najeté kilometry navíc nebo za podobné služby, které jsou u jiné konkurenční firmy bezplatné.

Pozor na personál společnosti

Každá stěhovací firma by vám měla nabídnout kvalitní a zodpovědný personál, který je řádně zaměstnán nebo který funguje díky živnostenskému opatření. Bohužel u mnohých firem, které nelze označit za renomované, se nenajdou pracovníci, jež by pracovali legálně nebo jež by k práci přistupovalo zodpovědně.

Pozor na firmy nenabízející pojištění

Během stěhování může dojít k řadě nehod. Může se rozbít nádobí, může se rozbít kus nábytku. Abyste se nemuseli s firmou dlouho hádat a žádat ji o odškodnění, měli byste předem uzavřít pojištění, které většina stěhovacích firem nabízí. Najdou se však ty, které pojištění nenabízí, proto se jim raději vyvarujte.