Každý interiér si zaslouží vypadat stylově. Dosáhnete toho nejen vybavením, ale také nejrůznějšími doplňky. Teď nemyslím jen dekorativní polštářky nebo tapety na stěnách. Velmi důležitou součástí každé místnosti jsou také svítidla. Osvětlení se postará o celkovou atmosféru v pokoji, protože světlo je v prostoru jedním z nejdůležitějších elementů. Záleží na jeho rozvržení, typu použitých svítidel a samozřejmě na světelných zdrojích.

Vyberte si vašeho favorita

Nejčastěji je osvětlení interiérů řešeno hlavním svítidlem, kterým bývá stropní či závěsné svítidlo. Ve větších místnostech však toto svítidlo obvykle nestačí, proto bývá doplněno některými dalšími, jako jsou nástěnná svítidla, stojací či stolní lampy nebo bodovky. Potom záleží také na typu užití místnosti. V obývacím pokoji budete potřebovat jiné světlo než třeba v ložnici nebo v kuchyni.

Zůstaňme v obývacím pokoji. Dejme tomu, že hlavním svítidlem zde bude dekorativní závěsný lustr. Co dál? Máte moderně zařízený pokoj, lustr je v bílé barvě, ovšem v prostorném obývacím pokoji není tolik světla, kolik byste si představovali, je tedy na čase přidat další světelný zdroj. Do obývacího pokoje se skvěle hodí stojací lampy, které mu dodají zcela novou image. Ve stejném stylu si můžete vybrat také stolní lampy nebo nástěnná svítidla, která vám pomohou dodat dostatek světla do celé místnosti. Využijte možnost vybrat si celou designovou řadu svítidel a použijte ji ve vašem obývacím pokoji.

Do kuchyně a jídelny velmi dobře využijete stylové LED pásky nebo výkonné bodovky pro osvětlení kuchyňské linky. Ložnice není místem, kde potřebujete oslňující osvětlení, oceníte zde spíš tlumenější světlo. Použijte světelnou římsu s LED páskem a několik bodovek či nástěnných svítidel pro navození příjemné atmosféry, kde budete moci odpočívat. Sháníte-li stylové osvětlení, navštivte světelné studio Aulix v Dolních Břežanech a vyberte si.