Přemýšlíte, jak odlišit vaši nemovitost od ostatních a dodat vašemu domu na jedinečném vzhledu? Vsaďte na přírodní materiály, které jsou nesmírně populární a dopřejte vaší zahradě či interiérům dotyk přírody.

Přírodní volba

V kurzu totiž opět začínají být přírodní materiály, především dřevo a kámen, které lze využít v exteriérech, ale také interiérech vašeho domova. Přírodniny přidají na útulnosti a originálním vzhledu. Zvolit si můžete nejrůznější kamenné či dřevěné prvky, které přidáte do vaší domácnosti či použijete na zahradě.

Obklad?

Popřemýšlejte například nad možností obkladu vašeho domu. Kamenné obklady vypadají nesmírně originálně a propůjčí vašemu domovu zajímavý ráz. Návštěva si na první pohled všimne těchto prvků, které jistě náležitě ocení. Kamenné obklady mohou být dobrou volbou pro milovníky přírody. Zvolit můžete jemnější kamenné obklady či obkladem zajímavě oživit větší část fasády. Záleží především na stylu dané stavby a okolních exteriérech. Obklady jsou však zajímavou možností, jak oživit fasádu vašeho domu.

Zajímavá dlažba

Pokud hledáte možnost, jak zajímavě oživit vaši zahradu, popřemýšlejte nad kvalitní dlažbou. Opravdu krásně vypadá kamenná dlažba, která se hodí především do větších zahrad, ale ocení ji všichni, kteří si chtějí vyhranit na své zahradě prostor pro lehátka či grilování. Zvolit můžete kamennou dlažbu propojenou kamennými chodníčky. Díky tomu dostanete do vaší zahrady další přírodní prvek, který nebude nijak vyčnívat. Možností je pro vás i umělý kámen, který je od klasického kamene takřka nerozeznatelný.

Kombinace

Při navrhování použití přírodních materiálů v exteriérech nezapomeňte předem promyslet vhodné kombinace. I v tomto případě často platí, že méně je mnohdy více. Zbytečně přehnané kombinace mohou vaší zahradě či domu jen zbytečně uškodit.