Máte nová okna a vypadají úplně prázdně? Jestliže nechcete jít cestou klasických záclon a klasických závěsů, není to nutné. Doplnit je můžete i něčím jiným. Společně se podíváme na několik možností, které zaručeně nezklamou.

Klasické rolety jsou hitem

Začneme první a osvědčenou možností, na kterou mnoho lidí nedá dopustit. O co se jedná? Jsou to vynikající levné rolety. Varianta, která může dopomoci nejenom k lepšímu soukromí, ale třeba i k tomu, když chcete mít v noci dostatečnou tmu na spánek. Stejně tak se mohou hodit i v době slunečních dní, kdy zastaví paprsky pronikající do interiéru – v létě tak pomohou i s jeho nadměrným zahříváním. Pokud jde o varianty, je jich celá řada. Mohou to být:

  • Řetízkové rolety
  • Pružinové rolety
  • Motorické rolety

Co takhle žaluzie

Dnes něco, co zná rozhodně téměř každý. Není se čemu divit, jelikož nadchnou jak svou cenou, tak i širokým výběrem možností. Stejně jako třeba sítě proti hmyzu – které doporučujeme především v létě v době větrání, i žaluzie nadchnou hlavně svou praktičností a také jednoduchou instalací. Hodí se především v létě, ale uplatnění najdou i ve chvíli, kdy hledáte soukromí, stejně jako je vaším cílem vytvořit během noci dokonalou tmu, nebo když chcete eliminovat oslnění sluncem. Jistotou u žaluzií je také snadné ovládání, nebo i jejich poměrně jednoduchá údržba.

Roleta den – noc

Naprostý unikát, který se dnes dostává do popředí stále více. Pokud máte okna stále prázdná, je to další z cest, kterou doporučujeme. Kromě praktičnosti určitě nadchne také vzhled. Jde o skvělou náhradu klasických závěsů i záclon. V okně toto řešení velmi dobře vypadá. V porovnání s žaluziemi podstatně lépe. Samozřejmostí jsou různé barevné variance, což je také jeden z důvodů, proč se touto cestou vydat. Hodí se jak na velké prosklené plochy, tak i na menší okna.