Granitové dřezy se v posledních letech dostaly výrazně do popředí, což způsobilo menší zájem o dřezy nerezové. I když je pravdou, že i ony se najdou ve stále velkém množství domácností. Pokud však vaše srdce upřednostňuje granitovou alternativu, nezanedbávejte péči o ni. Stejně jako jiné kuchyňské dřezy, i ty granitové potřebují péči a vyžadují pravidelnou údržbu. Jen tak s vámi pobudou dlouhé roky.

Mluvíme o moderních krasavcích, jež mohou sídlit v nejedné domácnosti. Středem zájmu se dřezy staly především díky svým benefitům, které nelze na prstech jedné ruky spočítat. Pojďme se s nimi seznámit.

Odolnost i proti špíně

Obecně se granitové dřezy berou za jedny z nejodolnějších. Je všeobecně známo, že se jen tak snadno neušpiní, ovšem to nemá svádět jeho uživatele k tomu, aby se o něj patřičně nestarali. Kromě toho jsou vysoce odolné i proti škrábancům a rýhám, ke kterým by mohlo dojít během jejich používání.

To však rozhodně nemá vést k domněnce, že se jedná o nezničitelný dřez. I když vydrží opravdu hodně, je to stále jenom výrobek s jistou životností. A tu můžete prodloužit, pakliže budete o dřez patřičně pečovat.

Ideálně nezanedbávejte prevenci

Ze všeho nejlepší bude, pokud nebudete zanedbávat prevenci. Prevence je základem u mnoha věcí, a u granitového dřezu to platí stejně tak. Pakliže se nebudete o dřez několik měsíců starat, pak nemůžete očekávat, že bude stále krásný a jako nový.

Takového vzhledu dosáhnete pouze v případě, že péči o něj zanedbávat nebudete. Přistupujte však k němu jemně a šetrně. Stejně jako nerezový dřez, i tato alternativa se může velmi snadno poškrábat.

Jemná houbička postačí

Abyste se vyhnuli nenávratnému poškození, vytáhněte na pomoc jemnou houbičku. Naučte se ji vzít do ruky vždy, kdy dřez použijete. Pakliže s její pomocí budete dřez jemně otírat, je to to nejlepší, co pro dřez a jeho dlouhotrvající krásný vzhled můžete udělat.