Spánek je velice důležitý pro naši celkovou pohodu a dokonalou regeneraci. Proto se vyplatí investovat do kvalitní matrace. Ta zajistí pohodlné usínání a ničím nerušený spánek, který podpoří odpočinek a regeneraci organismu.

PUR matrace jako stálice našeho trhu

PUR matrace jsou skvělá varianta nabízející pohodlí za přijatelnou cenu. Pořídit si tak můžete velmi komfortní kousky nabízející kvalitní provedení. Mezi další výhody pak patří dobré vlastnosti ortopedické a pružnost. Plusem je i jejich nižší hmotnost. Odlišné tuhosti a vlastnosti výrobce matrací dosahuje kombinací PUR a dalších druhů pěn. Vznikají tak matrace sendvičového typu.

Společnost PURTEX

Společnost je český výrobce matrací a objevuje se i na slovenském trhu. Kromě klinicky hodnocených matrací, pojeného lehčeného polyurethanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků, zpracovává polyuretanovou pěnu a vyrábí i postele nebo postelové rošty. V nabídce naleznete PUR matrace, ale také matrace pružinové nebo taštičkové. Samozřejmostí jsou i anatomicky tvarované polštáře a sortiment doplňuje ložní prádlo. Kompletní nabídku naleznete na stránkách matrace.purtex.cz.

Materiály, které společnost při výrobě používá, jsou testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX. Výrobky byly schváleny ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu a také započalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.

PURTEX disponuje novou technologií, která umožňuje perforaci matrací. Ty jsou tak daleko vzdušnější a jejich jádra lépe odvádějí vlhkost. Matrace díky tomu poskytuje vysoký komfort. V současné době se jedná o jedinou firmu, která tuto technologii v ČR a na Slovensku využívá pro výrobu matrací. Díky této technologii podpořila společnost zkvalitnění své výroby a vylepšila tak nabízené produkty.