Jarní období je ideální dobou pro očistu těla a hubnutí. Potřebujete nastartovat a zrychlit metabolismus, chcete svému tělu pomoci a odlehčit mu? Bylinky jsou skvělým pomocníkem, pomohou i s odvodněním organismu a budete se celkově cítit mnohem lépe. Po kterých sáhnout?

Se zdravým životním stylem můžete začít kdykoliv

Zdravé stravování vám nic neříká, jíte ve spěchu, nepravidelně, a příliš nekoukáte na to, co si na talíř servírujete? Je pravděpodobné, že se začnete cítit unaveně, nebudete mít energii nebo budete častěji nemocní. Strava ovlivňuje dost výrazně naše tělo a určitě nejen tak, že přibíráme na váze. Bylinky mohou podpořit spalování tuků, pomohou i při redukčních dietách, ale rozhodně nezhubnou za vás.

Je tedy potřeba jíst zdravěji, zařadit do jídelníčku nejen samotné bylinky, ale i dostatek ovoce, zeleniny, zdravých tuků a celozrnných výrobků či luštěnin. Začít můžete kdykoliv, jistě se budete brzy cítit mnohem lépe a začne klesat i hmotnost.

Vsaďte na ostropestřec

Ostropestřec mariánský je vynikající pro očistu těla. Podporuje správnou funkci jater či žlučníku, pomáhá v boji s celkovou únavou a dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi. Při pravidelném užívání pomáhá vyplavovat toxické látky z těla. napomáhá rychleji spalovat tuky a zrychluje metabolismus. Jde o velmi všestrannou bylinku, když se budete zdravěji stravovat, připravovat si zdravé recepty a užívat k tomu ostropestřec, dostanete se do formy velmi brzy. Ženy ocení účinky ostropestřce i při rychlém hubnutí do plavek.

Kopřiva, máta i pampeliška

A protože jaro již klepe na dveře, velmi brzy si budete moci řadu bylinek i sami natrhat v přírodě. Pokud máte možnost, vydejte se na kopřivy. Ty jsou vhodné pro diabetiky, rovněž podporují rychlejší chod metabolismu, jsou vhodné při očistách těla a mají skvělý vliv na trávicí ústrojí. Úplně nejlepší jsou mladé lístky kopřivy, z nichž se připravuje čaj.

K jaru neodmyslitelně patří i pampelišky, kterými se to na loukách jen hemží. Z pampelišky se dají využít všechny její části, tedy květy, kořen i listy. Pomáhají při detoxikaci organismu, ale podpoří i hubnutí. Podobně je na tom i máta peprná, kterou si můžete vypěstovat i doma v truhlíku. Máta je kromě hubnutí skvělá i na zažívací obtíže.

Zdroj foto: www.freepik.com