vířivky

Ačkoli jsou dostupné stále nové a nové technologie a stále chytřejší systémy pro čištění vody, vířivce musíte věnovat určitou péči, aby Vám přinášela požadovaný komfort a voda byla křišťálově čistá. Kvalita vody může být různá.

Je-li voda příliš tvrdá, dochází k zanášení trysek, a i čerpadlo se může nevratně poškodit. V těchto případech lze pozorovat velmi pozvolné zvýšení nákladů na provoz vířivky. Aby Vám vířivka co nejdéle sloužila, je vhodné použít katexy ke změkčení vody tak, aby výsledné pH vody bylo 6 – 7°.

Ve vodě z vlastní studny se velmi často vyskytuje vyšší množství manganu a železa. Voda potom zapáchá a získává nepříjemné zažloutlé zabarvení. Navíc železitá voda zejména při ohřevu způsobuje stejné problémy jako vodní kámen. Co je však ještě horší, že výsledný povlak není zdaleka tak dobře rozpustný a odstranitelný. Chcete-li používat pro vířivku vodu ze studny, nechte si udělat detailní rozbor a zvažte případnou koupi přístroje s velmi jemnou živicí, která odstraní vodní kámen i železo.

Odborná pomoc s nastavením systému

Mezi další nešvar vody ve vířivkách patří přechlorované vody. Chlor je častou přísadou desinfekčních prostředků užívaných pro úpravu vody. Voda s nadbytkem chloru nepříjemně zapáchá, ale hlavně je velmi dráždivá pro pokožku a oči. Pokud už došlo k přechlorování, je nutné nechat vířivku otevřenou, aby mohl chlor vyprchat. Pokud byste vířivku zavřeli, s největší pravděpodobností by došlo k poškození plastových a nerezových částí vířivky.

Ve SPA Studio mají dostatek zkušených techniků, kteří Vám pomohou s nastavením systémů, zajistí rozbory vody, provedou záruční či pozáruční servis, případně dodají potřebné náhradní díly. Nechte se hýčkat, užívejte si teplou lázeň a starosti přenechte profesionálům.