Bydlení ve starém harampádí? Ale kdepak! Je to přesně naopak, styl Shabby Chic a Vintage je vyloženě pro milovníky romantiky a dávných časů. Je to styl těch, kteří milují starý nábytek, jenž působí něžně, jemně.

Obdivovatelů tohoto stylu bydlení stále přibývá a není příliš finančně náročný, pokud skutečně využijete starý nábytek, obrazy, fotografie atd.

Prodraží se v momentě, kdy vyrazíte do obchodních domů, kde objevíte přehršel věcí, které byste chtěli mít doma. Jedná se však většinou o zcela nové vybavení, které je pouze opatřené patinou, aby z něho dýchala minulost.

Postarejte se o sebe a o své blízké. Vsaďte na komfort dýchání u vás doma. Nejlepší čističky vzduchu – otestované, tiché a bezpečné!

Není to pro každého

Přesně tak, Shabby Chic není stylem pro každého. Podléhají mu většinou ženy, a to ještě ne všechny. Nejedná se totiž o praktickou záležitost, nábytek je většinou v barvě bílé, světle šedé, doplňky narůžovělé, k doladění celého interiéru musíte mít řadu zdobných prvků, dekorací, řasení a dalších záležitostí, které vyžadují častější údržbu a důkladnější péči. Můžete kombinovat sladkou Provance s rustikálním stylem, jestliže vše vytvoříte z prvků, které budou vzájemně ladit. Proto se nebojte kombinovat nábytek v různých povrchových úpravách, barvách a stylech nebo z různých epoch.

Nábytek do kaváren, ale nejen tam

Před několika lety se tímto staromódním stylem začaly vybavovat kavárny s cílem, aby se návštěvníci ocitli v útulném prostředí, který by vám připomínal starou francouzskou kavárnu, kde zapomenete na chvat a shon, a ze kterého se vám nebude chtít odcházet.

Poté se tento styl rozšířil do horských chat a odtud byl už jen kousek k tomu, aby se Shabby Chic usadil ve stylových domech či bytech hlavně u těch, kteří zatoužili po tom, aby jejich prostor byl působivý a přátelský, jak pro obyvatele domu, bytu, tak i pro jejich návštěvy. Aby vytvořili neopakovatelnou atmosféru, kde se všichni budou cítit příjemně.