Trh s vozy je velmi široký a bohatý na nejrůznější druhy, značky a vybavení. Cenovka za takový nový vůz je však mnohdy vysoká a jen minimum lidí si může dovolit koupit nový vůz.

Někdy se i ojetý vůz vyrovná novému modelu. Máme pro vás 4 dobré důvody, proč se pořád vyplatí koupit bazarové auto.

Široká možnost výběru

Trh s ojetými vozy je mnohem širší a bohatší, než nabízí novinky na trhu. Současný stav nových modelů je podstatně omezený, kvůli celé řadě regulací a nařízení, které určují typ motoru a další složení. Na dnešním trhu nových automobilů seženete jen horko těžko atmosferický šestiválce. Inzerce vozidel, které již mají něco najeto však tyto možnosti nabízí.

Pořádná výbava za minimální cenu

Nový vůz nestojí zrovna málo a když narazíte na férovou cenu, nemá váš vybraný model vůbec žádnou výbavu. To se vám u ojetého vozu stát nemůže. Online autobazar navíc nabízí možnost filtrovat výbavu vozu a další vlastnosti automobilu. Vše podle vašich představ. To je další důvod, proč koupě ojetého vozu není špatná investice.

Koupí ojetého vozu neztratíte svoji investici

Nový vůz, který vyjede z autosalonu ztrácí svoji hodnotu. A to o několik desítek procent. Zhruba za jeden rok ztratí váš vůz ¼ původní ceny vozu. Nemusíte mít ani najeto několik tisíc kilometrů. S ojetým vozem vás tento problém netrápí a peníze, které do něj investujete se vám jednoho dne vrátí a nebo se poníží jen o minimální částku.

Kvalita provedení a originální součástky

Automechanici se často shodují, že aktuálně vyráběné vozy jsou dělány jako spotřební zboží. Před rokem 2006 tomu vše bylo jinak. Pokud hledáte kvalitu a chcete najet několik stovek tisíc kilometrů rozhodně sáhněte po ojetém voze, na který seženete i levné originální díly.