Venkovní žaluzie jsou nejen funkčním, ale i estetickým doplňkem každého domu. Jejich výhody ocení jak majitelé rodinných domů, tak firmy vlastnící administrativní budovy, hotely, obchodní centra či jiné objekty.

Přínos venkovních žaluzií

Hlavním účelem je zastínění a zatemnění interiéru. Venkovní žaluzie jsou výhodné také jako tepelná a zvuková izolace. Naklápěním lamel lze regulovat přístup a intenzitu světla do místnosti a také chránit nábytek před slunečními paprsky. Přínosem je také snížení energetické náročnosti, jelikož žaluzie zabraňují úniku tepla z domu nejkritičtějším místem, kterým jsou právě okna. Kromě toho jsou venkovní žaluzie také výrazným designovým doplňkem exteriéru domu. Podstatná je také jejich důležitost z hlediska zabezpečení domácnosti. V případě spuštění venkovních žaluzií a v kombinaci s dalšími zabezpečovacími prvky, se rodinný dům stává nedobytnou tvrzí.

Manipulace

S venkovními žaluziemi se manipuluje buď obyčejnou ruční kličkou umístěnou uvnitř místnosti. Pohodlnější je elektrický pohon, nebo komfortní dálkové ovládání. Můžete si vybrat buď ovladač na baterie, nebo ovládání napojit na elektrický okruh v domě a venkovní žaluzie ovládat pomocí vypínače umístěného vedle světelného vypínače.

Typy venkovních žaluzií

Zárukou vysoké kvality je značka CLIMAX. Tato společnost nabízí prodej, instalaci i poradenství v oblasti venkovního zastínění žaluziemi, roletami či markýzami. Venkovní žaluzie se člení především podle umístění boxu:

  • bez krytí horního nosiče, který je umístěn v okenním výklenku a je viditelný stejně jako kotvící prvky
  • s krytem z hliníkového plechu, který zakrývá horní nosič i svazek lamel
  • samonosné provedení COMFORT systém se používá, pokud není možné uchytit horní nosič
  • v podomítkové schránce, která není na fasádě domu vidět
  • ve speciálním nadokenním překladu, do kterého lze žaluzie montovat i u hotové stavby
  • v roletovém hliníkovém boxu ALUKON

Žaluzie PROTAL

Tento typ se řadí ke světové špičce. Výhodou jsou zesílené lamely, celokovový ovládací mechanismus skrytý ve vodících lištách a prvotřídní povrchová úprava zajišťující dlouhou životnost i při extrémních podmínkách.