Příjemná teplota, nízká vlhkost a dostatečná izolace. To jsou všechno parametry, které dělají domov domovem. Pokud se byť jen jeden jediný parametr odchyluje od standardu, okamžitě začnou být vnitřní prostory nepříjemné.

A nejedná se pouze o obytné domy, ale také o kancelářské prostory. Než se však pustíte do drahého zateplování, začněte výměnou střechy a vybírejte opravdu kvalitní střešní krytinu.

Lehké střešní krytiny

Základním typem jsou lehké střešní krytiny od kvalitního českého dodavatele. Tloušťka a kvalita plechu lehké plechové střešní krytiny zajišťuje vysokou tuhost a pevnost krytiny. Střecha musí odolávat i déle než 50 let všem povětrnostním vlivům. Takový typ střešní krytiny najdete i u české společnosti Evertile.

Rychlá a jednoduchá manipulace

Pokud hledáte střešní krytinu splňující všechny výše zmíněné nároky a zároveň se s ní velice snadno manipuluje, sáhněte po maloformátové plechové střešní krytině. Ta má totiž oproti výše zmíněnému typu navíc tu výhodu, že ji můžete složit na jednu až dvě palety (samozřejmě podle velikosti střechy) a mnohem lépe se vám s ní tedy bude manipulovat. Krytina Evertile na střechu o 100m2 má hmotnost cca 700 kg, zatímco běžné tašky by vážily okolo 4,5 tis. kg. A to je rozdíl , který se projeví nejen v konstrukci střechy, ale i v pracnosti. Dobří pokrývači práci s krytinou Evertile preferují.