Bydlení ve vlastním rodinném domě je snem mnoha rodin. Některým se vyplní, jiní si na jeho splnění musejí ještě počkat. Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří v domku žijí, pak určitě přemýšlíte i nad tím, jak si upravit jeho okolí. Praktická je zejména terasa, která slouží k odpočinku. Na ní by neměl chybět zahradní nábytek. Z jakého materiálu je nejlepší?

Vsaďte na ratan, přírodní nebo umělý

Ratanový nábytek vypadá velice pěkně. Vyráběný je z liány Calamus rotang, která roste v tropických oblastech jihovýchodní Asie, z ní se používá vnitřní část stonku. Jeho výhodou je pružnost a pórovitost. Nábytek z ratanu je lehký a odolný. Protože se ale jedná o přírodní materiál, není nejlevnější.

Alternativou je nábytek z umělého ratanu. Ten se vyrábí z polyuretanu, což je umělé vlákno. Nabízí také pevnost a odolnost vůči vlhkosti. Vzhledově se tomu přírodnímu velmi přibližuje. Lze si z něho pořídit kompletní sedací soupravy na terasu nebo jen křesla, židle, boxy či pohovku v moderním i vintage stylu.

Dřevěný zahradní nábytek

Tradičním materiálem pro výrobu zahradního nábytku je přírodní dřevo – dub, smrk, teak. Jeho nevýhodou je nutnost pravidelné údržby v podobě nátěru barvou, lakem nebo mořidlem, aby si udržel odolnost vůči povětrnostním vlivům. Na druhou stranu se odvděčí perfektním vzhledem.

Plastový zahradní nábytek

Oblíbený zahradní nábytek je z plastu. Patří k těm levnějším variantám. Vyznačuje se odolností vůči vlhkosti a snadnou manipulací, protože je poměrně lehký. Vyrábí se z něj stoly, židle i boxy různé velikosti. Dokonce i dětem můžete pořídit menší plastovou stoličku, kterou si dají do svého zahradního domku s pískovištěm, houpačkou, lezeckou stěnou nebo skluzavkou, kde si hrají a zažívají různá dobrodružství.

Kterému materiálu na výrobu zahradního nábytku dáváte přednost?

Zdroj foto: www.freepik.com