Podlahová krytina by měla souznít s celkovým stylem interiéru. Každý samozřejmě preferuje něco jiného, takže současný pestrý výběr podlahových krytin musí uspokojit všechny. V nabídce jsou jak praktické podlahy, tak módní varianty. Od klasických dřevěných podlah, kterými jsou zpravidla parkety, přes oblíbené plovoucí podlahy až po moderní povrchy z laminátu či vinylu, které vynikají snadnou údržbou, dlouhou životností a dalšími přednostmi.

Dřevěné podlahy

Dřevo jako přírodní materiál nikdy nezevšední. Ať už je to dřevěný nábytek z masivu, dřevěné obložení interiérových stěn, různé dřevěné doplňky, nebo dřevěná podlaha. Výhodou dřevěných podlah je, že se hodí jak ke starožitnému, tak k modernímu vybavení domácnosti, kanceláře či jiného interiéru. Dřevo také dává možnost vkusně kombinovat tento materiál s jinými, ať už je to kov, sklo nebo kámen. Osvědčenou a oblíbenou podlahovou krytinou jsou dřevěné parkety. V bytech či kancelářích se používaly již před sto lety. Moderní technologie výroby dřevěných podlah umožňuje použití parket i ve veřejných prostorách, jako jsou například hotely, restaurace, kavárny a jiné společenské místnosti. Parkety se vyrábějí z pravého dřeva, kterým je dub, buk, borovice, ořech nebo i bambus. Na výběr je pestrá škála barev i vzorů.

Laminátové podlahy

Tento druh podlahové krytiny se těší stále větší oblibě. Laminátová podlaha je krytina, která se vyrábí lepením několika vrstev. Pro zákazníky může být někdy dilema, zda si pořídit parkety nebo laminátovou podlahu, jelikož laminát bývá obvykle imitací dřeva. K jejím přednostem patří elegantní vzhled, snadná údržba a dlouhá trvanlivost. Laminátové podlahy jsou universální moderní krytinou, kterou lze použít v jakémkoliv prostoru, prohlédněte si je na webu ALPOD Podlahy.

Vinylové podlahy

Dřevěné parkety i laminát mají výbornou alternativu ve vinylu. Vinylová podlaha má celou řadu výhod, které je předurčují, aby se stala ideálním podlahovou krytinou pro domácnosti, kanceláře i jiné prostory. Objevte velký výběr vinylových podlah značky ALPOD. Vedle snadné údržby je ceněna také pružnost, odolnost proti opotřebení, nehořlavost a v neposlední řadě pro své antibakteriální a antistatické vlastnosti.