Skříň považuje většina lidí jenom za něco, co je zcela samozřejmou součástí interiéru. Pokud aktuálně vybíráte vhodnou variantu, přijdou vám vhod naše rady. Ty jsou spojené s tipy, jak by mohla vypadat opravdu moderní skříň.

Vestavěné řešení je trendy

Na trhu sice najdete již hotová řešení, které si lze hned odvézt třeba z různých hobby marketů. Nejsou však možností jedinou. Do popředí se dostávají levné vestavěné skříně, které rozhodně doporučujeme jako variantu, která je tou lepší. Již hotové, standardizované modely mají několik negativ, které se mohou týkat:

  • Rozložení vnitřního prostoru
  • Velikosti
  • Vzhledu

Chtějte moderní otevírání

Už dávno to nejsou klasické panty, jako tomu bylo v minulosti. Dnes jasně frčí takzvané posuvné otevírání. A to nejenom proto, že je velmi jednoduché a že je také praktické. Opomíjet nelze ani fakt, že vám nezabere žádný prostor navíc. Zatímco u klasiky je třeba myslet na prostor pro otevření dveří, tento moderní systém nevyžaduje ani centimetr navíc.

Nebojte se unikátního vzhledu

Dekory už dávno nemusí odpovídat klasickému dřevěnému a světlému vzoru. Když chcete zůstat u této možnosti, tak zkuste různá tmavší provedení, jako je třeba dekor s označením wenge. Hitem se však stávají i varianty lesklé, v podobě černé nebo také bílé barvy. Pokud máte nebo plánujete moderní interiér, je to cesta, se kterou nelze udělat chybu.

Se vzhledem mohou souviset také různé dekorační prvky ve formě lišt, stejně jako zajímavé dekorační prvky ve formě praktických zrcadel, před kterými si lze oblečení hned vyzkoušet.

Přizpůsobte si ji

A to už v době, kdy ji kupujete. Moderní skříně by vám měly nabídnout možnost zvolit si třeba i počet polic a jejich umístění. Stejně mohou nabídnou možnost umístění klasické šatní tyče. U řady modelů nejsou některé police úplně napevno, což opět vede k možnosti následné jednoduché manipulace podle potřeby.