Před nákupem té pravé fotopasti je nutno si zodpovědět pár základních otázek:

  1. K čemu fotopast potřebuji?
  • Zachycení nezvaného hosta a ochranu majetku

Fotopast Bunaty pro tyto účely musí být vybavena opravdu kvalitním nočním režimem, aby při nočním focení zloděje nebyl přísvit lidskému oku viditelný a předešli jste tím možnosti, že vám noční zloděj fotopast znehodnotí.

  • Fotopast na zvěř

Zde můžeme použít i fotopast s viditelným přísvitem – takový totiž dokáže lépe zachytit barvy srsti zvěře, či případné skvrny na srsti.

  1. Potřebujete fotopast s odesíláním MMS?
  • Mějte na paměti, že za každou přijatou MMS s aktuální fotografií platíte – je tedy třeba si pořádně rozmyslet, jestli vám za to tyto náklady stojí. Obvyklá cena za jednu MMS je cca 6 Kč.
  • Také počáteční náklad na nákup fotopasti Bunaty s možností odesílání MMS je vyšší – a to v řádech až několika tisíc korun. Záznam zůstane zachycen na SD kartě ve fotopasti, jež si pak můžete pohodlně přehrát v počítači či jiném přístroji.
  • Máte možnost pořízení fotopasti s odesíláním fotografií do emailu. Opět totiž ušetříte nemalé náklady, jelikož za emaily samozřejmě nic neplatíte. Stačí, když do fotopasti vložíte SIM kartu s datovým tarifem – stačí cca za 200,- měsíčně – a můžete přijímat naprosto neomezené množství emailů. Tohle je výhoda, pokud máte fotopast umístěnou třeba na chatě nebo někde mimo vás dosah.
  1. Zvolte správný úhel záběru fotopastí
  • Každá fotopast má obecně šířku úhlu záběru 50 – 60 stupňů, nicméně některé fotopasti mají záběr až 100 stupňů. Pro běžné použití je vhodné zvolit klasickou šířku úhlu, jelikož pokud je širší úhel, tak je zachycený objekt na fotografii menší.