Zná to každá žena – neustálé uklízení a když jste konečně s výsledkem spokojena, pohodlně se usadíte na gauč a vrátí se děti ze školy, manžel z práce a jaký je výsledek? Můžete začít s úklidem nanovo. Proč se takto trápit? Zbavte se vyčerpanosti z neustálého gruntování domácnosti, na chvíli z ruky odložte vysavač a zkuste si úklid efektivně zorganizovat a zamyslet se nad svými každodenními činnostmi.

Proč věnujete tolik času práci, která není zas tak potřeba?

Mluvíme o tom každodenním utíráním prachu, luxování a odklízení hraček či jiných věcí, gruntování sporáku a ostatní práce, které děláte několikrát denně? Je to opravdu nutné tak často opakovat? A pokud se bez toho neobejdete, zjednodušte si práci za pomocí efektivních přístrojů, jako je například aku stěrka či vlhčené ubrousky.

Kam uschovat uklízecí a čisticí prostředky?

Určete si doma jedno místo, na které budete tyto pomůcky vždy odklízet. Ideální je skříňka, ke které budete mít jednoduchý přístup. Nejlepší je kupovat multifunkční prostředky a spreje, jež jednoduše vyčistí jak sklo, dřevo, kov a ostatní povrchy. Větší pomocníky jako je zametač podlah, koště či smeták uložte do užitkové místnosti, aby nebyli nikde na očích.

Jak uklízet věci do skříní, abyste ušetřili místo?

  • To, co nosíte nejčastěji ukládejte dopředu, a hlavně do úrovně očí.
  • Ponožky a spodní prádlo uložte do menšího šuplíku, či si na ně pořiďte odpovídající pořadače.
  • Obuv odkládejte vždy úplně dospodu skříně, a hlavně se ujistěte, že je čistá – bláto v oblečení jistě nikdo nechce!
  • Pásky, kravaty, kabelky či jiné drobnosti jednoduše pověste na ramínka.
  • Sváteční oblečení či takové, které nepoužíváte tak často klidně uložte do zavíracího šuplíku či někam dozadu skříně, aby vám nezavazelo při každodenním výběru.