Rekonstrukce vlastního bydlení je významnou položkou v našem rozpočtu. Každé zpoždění prací má své následky. Jak to udělat, abyste termín dokončení prací nemuseli odkládat?

Rychlost jako klíčová vlastnost

Když si plánujete renovaci, to nejdůležitější je pro vás rozpočet a dodržování termínů. Rekonstrukce bytu totiž není jedinou položkou, za kterou musíte platit. Během stavebních prací je totiž nutné si najít náhradní bydlení. Rekonstrukce koupelny, kuchyně, nebo celého bytu tak skutečně musí klapat podle vašich představ a podle stanoveného termínu. Rozhodně nepotřebujete, aby se práce posunovaly, čímž se zpozdí také váš termín stěhování.

Svépomocí?

Při rekonstrukci vždy řešíte, zda zaplatit raději firmu, nebo zda vše zvládnout svépomocí. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Při rekonstrukci svépomocí se vám na první pohled zdá, že ušetříte. Konečné náklady ale mohou být mnohem vyšší. Proč tomu tak je?

Když si práce organizujete sami, jste odkázáni na jednotlivé řemeslné profese a na jejich jednotlivé časové možnosti. Nikdo vám nezajistí, že skutečně ve stanovený čas přijedou. Navíc když na sebe řemeslné práce nenavazují, zvyšují se celkové náklady na rekonstrukci. Po celou dobu prací si totiž platíte náhradní ubytování.

Navíc při rekonstrukci svépomocí nemáte žádnou záruku na provedené práce. Když se vám o instalatérské práce postará známý, nebudete mít možnost jej později oslovit s žádostí o přepracování systému, ve kterém se vyskytla chyba a je nefunkční. Když si zvolíte rekonstrukci na míru, máte zajištěnu posloupnost prací i záruku na jednotlivá řešení. Dlažba, topenářské systémy, ale i elektřina, tak bude skutečně bez chyby.

Chystejte si vše potřebné

Už tušíte, že se blíží termín, kdy se budete stěhovat do svého bytu? Zajistěte si na jeden den hurá akci stěhování a mějte vše připraveno. Nikdy se nestěhujte postupně. Stále byste finální termín odkládali.

Rekonstrukci v termínu stihnete.