Máte-li nový dům, budete k němu chtít nejspíš i vhodné oplocení. Plot stačí řešit ve chvíli, kdy budete mít hotový dům, ten je důležitější, navíc není praktické postavit kolem domu plot, pokud k němu ještě potřebuje přístup těžká technika. Je ale více než vhodné promyslet si, jaký typ plotu by se vám kolem domu nejlépe hodil. Možností je celá řada, každý druh oplocení nabízí jiné benefity. Kolem moderních domů vídáme kovové ploty, domy ve venkovském stylu lépe doplní dřevěné či kamenné. Zdaleka všechny varianty oplocení ale nevyhovují každému, například o dřevěné ploty se majitel musí starat, kované ploty zase neposkytují příliš soukromí. Není tak jednoduché si vybrat, a co teprve když se o plot nechcete starat.

Má být estetický a zároveň praktický?

To je jediná jednoduchá volba, v tom případě si vyberte plot betonový. Viděli jste už kolem některého domu betonový plot? Působí reprezentativně a navíc je i praktický. Betonový plot je okrasný, dodá okolí domu soukromí, nevyžaduje žádnou údržbu a přesto vydrží sloužit desítky let. Jeho velkou výhodou je variabilita, můžete si vybrat velikost a tvar plotu a samozřejmě také dekor a barvu.

Betonové ploty se vyrábí nejčastěji s dekorem skládaných cihliček a štípaného kamene, co se týká barev, mezi nejběžnější patří šedá a pískovcová. Výsledný plot může být rovný, zaoblený, s ozdobnou mřížkou. Jako novinku lze objednat také dřevěné latě v libovolné barvě, které se instalují mezi plotové dílce nebo jako zakončení plotu. Díky nim se plot opticky odlehčí a ozvláštní. Lákal by vás betonový plot svými praktickými vlastnostmi, ale netroufáte si na něj kvůli vzhledu? Přesvědčte se ve vzorkové prodejně v Tupadlech, že betonový plot rozhodně vašemu domu neudělá ostudu. Podívat se můžete také do galerie hotových realizací, jak betonové ploty vypadají kolek reálných domů.