Když se podíváme na to, o jaké lokality je z hlediska bydlení zájem, rozhodně dominuje naše hlavní město – tedy Praha. Jaké jsou důvody a proč se sem stěhuje, nebo chce stěhovat stále více lidí? Máme pro vás několik hlavních důvodů.

Mnoho zajímavých lokalit

Praha rozhodně není jenom historické centrum. Nabídne i širší centrum, stejně jako klidnější okrajové lokality. Každý tak má možnost vybrat si, co mu nejvíce vyhovuje. A přitom bude stále v hlavním městě. A co je mezi lidmi poptáváno velmi často:

  • Ruch a zábavný život
  • Klid a příroda
  • Dobrá dostupnost

Nabídka nemovitostí je velmi vysoká

Kdo se někdy rozhodl pořizovat nemovitost v menších obcích, ten jistě potvrdí, že nabídka není. V Praze je tomu přesně naopak. A to mimo jiné i proto, že zde neustále vznikají četné developerské projekty, které bydlení nabízejí. Jako příklad uveďme prodej bytů v Praze 5. U řady projektů je zajímavé i to, že řada nemovitostí je prodaná ještě před tím, než se vůbec kopne do země. To jasně potvrzuje onen celkový zájem o bydlení zde.

Více práce a vyšší platy

Důvodem toho, proč se lidé stěhují do Prahy, je pochopitelně i to, že zde mohou najít více pracovních nabídek. A to i těch, které odpovídají jejich kvalifikaci a které jinde nejsou. Lidé tak neváhají zvolit přestěhování a tak logicky reality Praha poptávají. Nejčastěji potom v podobě již zmíněných bytů v zajímavých lokalitách, které vznikají jako moderní developerský projekt.

Bohaté možnosti vyžití na každém kroku

Obecně se toto všechno dá shrnout pojmem občanská vybavenost. Je jedno, zda chcete sportovat, chodit do kina nebo divadla, navštěvovat památky a muzea, nebo si zpříjemnit večer v restauraci, nebo baru. Toto, ale i mnohem více nabídne Praha v doslova nadměrném množství. A to znamená, že když nechce, tak se žádný její obyvatel rozhodně nudit ne bude.