Každý nemá to štěstí, aby měl k dispozici rozlehlou místnost, ze které může vytvořit praktickou ložnici. Aby i malá ložnice byla oázou relaxace a klidu, nepoužívejte ji jako skladovací prostor pro hromadu věcí. Raději vsaďte na vzdušnost a pořádek. Co do ložnice patří a co by v ní naopak být nemělo? Využijte podzim a vytvořte si novou ložnici ve vašem oblíbeném stylu.

Co patří do ložnice?

Praktická ložnice by měla být vybavena především postelí s nočními stolky, případně šatní skříní a komodou na drobné prádlo. Především malá ložnice by neměla obsahovat žádné další zbytečnosti navíc. Budete-li v ní při minimu vybavení udržovat pořádek, může se vaše ložnice stát příjemným prostorem, ve kterém i přes jeho minimální plochu budete rádi trávit čas.

Tipy, jak zvětšit malou ložnici

V případě, že je vaše ložnice spíše menších rozměrů, použijte nábytek do ložnice ve světlejších odstínech. Prostor se opticky zvětší a nebude vám připadat tak stísněný. Jak již bylo řečeno v malé ložnici je třeba více než jinde udržovat pořádek. Zbavte se všech věcí, které nepotřebujete, a zbytečně vám zabírají místo a nechte si v ložnici jen to, co opravdu využijete. Kromě nábytku volte ve světlých odstínech i výmalbu. Ideální barvy pro malou ložnici jsou olivově zelená, světle žlutá, blankytně modrá a samozřejmě nestárnoucí bílá. Vše dolaďte k dokonalosti volbou vhodného odstínu povlečení.

V malé ložnici je potřeba dokonale využít prostor

Jak na to? Začněte tím, že noční stolky pověsíte na zeď. Anebo je můžete úplně vynechat a místo nich si nad hlavu pověsit praktické poličky. Místo klasických stolních lampiček pak můžete použít skvěle vypadající bodová světla, která lze zavěsit na strop. V malé ložnici je bezpodmínečně nutné využít každý kousek volného prostoru. Najdete jej pod postelí, kam můžete v krabicích a boxech naskládat sezónní oblečení. Postel s úložným prostorem, který vznikne po odklopení roštu s matrací, je v tomto ohledu naprosto ideální. Úložný prostor lze vytvořit i u stropu, především v případě, kdy máte v bytě vysoké stropy. Jednoduše vytvořte na stropní zdi podhled například ze sádrokartonu, ve kterém vznikne dostatek místa na věci, které momentálně nepotřebujete, a nevejdou se vám již do skříně.