Náš každodenní život dnes vypadá odlišně, než jsme byli doposud zvyklí. I když jsme omezeni mnoha restrikcemi, musíme stále fungovat a dodržovat určená pravidla. Aktuální omezení se týkají také schůze SVJ/BD, které by se však podle zákona měly alespoň jednou do roka konat. Co tedy v takové situaci dělat? Dobrou volbou pro vás může být uspořádání online schůze.

Zajištění činnosti

Zákonná povinnost jednoročního setkání není dnes fyzicky takřka možná, ať už z důvodu toho, že nechceme porušovat nařízení vlády či nevědomě nakazit sousedy. Přesto musí být nutná činnost zajištěna. Dubnem navíc začíná období, kdy má valná část společenstev a družstev naplánované shromáždění. Jak ovšem v této době uskutečnit schůzi a hlasování  SVJ či bytových družstev? Východiskem se pro vás může stát právě právně uznatelné online hlasování, které vám přináší Sousedé.

Snadno a zdarma

Zcela bezpečně a efektivně tak můžete vyřešit tuto komplikovanou situaci. Online hlasování vám pomůže vyřešit mnoho problémů a po celou dobu krize je navíc zdarma. Díky němu tak neporušíte nařízení týkající se zákazu shromažďování osob, může být provedeno plně uznatelné hlasování bez nutnosti pořádání schůze, navíc online hlasování ušetří váš cenný čas a také peníze. Jedná se o praktický nástroj pro SVJ i bytové družstvo.

Hlasovat tak můžete takřka odkudkoliv s pomocí notebooku, tabletu či mobilního telefonu s připojením k internetu. Jde o tzv. on-line hlas. Můžete využít i možnosti víceúrovňového hlasování, kdy si sami zvolíte hlasování, které potřebujete, tedy zda jako celé shromáždění či jen mezi členy výboru.

Bezpečné hlasování

Nemusíte se bát ani o svá data či identitu v online světě. Web a speciální mobilní aplikace vám nabízí plně GDPR zabezpečený prostor. Stačí se na stránkách Sousedé.cz zaregistrovat, založit Váš dům, z katastru nemovitosti si načíst všechny vlastníky a přihlásit se do hlasování. Vše je velmi snadné a přehledně strukturované.