Pořídit si vlastní bydlení co nejdříve, pokud možno za málo peněz a ještě uspořit na provozních nákladech, nemusí být utopií. Všechny tyto podmínky nabízí a také splňuje společnost DDNK, která staví na klíč nízkoenergetické domy. Jedná se jak o klasické zděné objekty, tak o dřevostavby. Zájemci si mohou vybírat z firemního katalogu, který v současnosti obsahuje již 73 nabídek nejrůznějších typů vesměs nízkoenergetických domů. Hlavní devizou těchto domů je maximální úspora energie, které je dosahováno především díky moderním a mimořádně kvalitním materiálům i použitým technologiím výroby i výstavby. Každá stavba je svým způsobem originálem a ukázkou současného moderního bydlení.

Zděné domy

Oproti dosavadním tradičním stavbám se zděné domy od společnosti DDNK liší velice nízkou spotřebou energií. Úspora je zajištěna především použitými stavebními materiály. Mimořádné vlastnosti vykazují například pálené cihly Porotherm, které jsou pevné a spolehlivé. Vedle těchto vlastností mají také výbornou tepelnou a protihlukovou izolaci. Jsou maximálně vyhovující i po zdravotní a protipožární stránce. V této oblasti splňují přísné normy nejvyšší kategorie A1. Cihly Porotherm mají i unikátní vlastnosti týkající se propustnosti vlhké vzdušnosti, takže v interiéru nehrozí tvorba plísní.

Dřevostavby

Rodinné domy ze dřeva, čili dřevostavby se těší stále větší oblibě. Kromě rodinných domů nabízí DDNK dřevostavby i pro komerční a jiné účely, a to vše prakticky na klíč. Použité dřevo má provedenou 100% ochranu proti dřevokaznému hmyzu a vodě. Úspora energií je dosahována složením stěny a zateplením.

Výhodné financování

Výhodou dřevostaveb je nejen rychlejší výstavba, ale také možnost úspory nákladů při samotné výstavbě, což společnost DDNK dokáže stoprocentně. Umí totiž optimalizovat financování tím, že správně nastaví hypoteční úvěr, v jehož rámci může zákazník získat jednu hypoteční splátku zpět, a to každým rokem. K tomu lze ještě získat výhodu legálního odpočtu daní v každém roce ve výši jedné průměrné měsíční hypoteční splátky. To znamená, že zájemce o dřevostavbu na klíč může získat tímto způsobem částku 250 až 570 tisíc Kč.