Oko snad každého z nás potěší zahrada plná rozkvetlých květin. Ty ale nemusí být pouze v záhoncích na zahradách, často zdobí i okenní parapety a balkony v bytech. V každém případě je třeba vybrat vhodné květníky či truhlíky, aby se květinám dařilo a celkový estetický dojem nebyl zničen omšelými obaly.

Možná jste při jarním úklidu ve sklepě nebo na půdě našli staré dřevěné truhlíky a květníky. Ty určitě nevyhazujte! Nové totiž stojí spoustu peněz, zatímco ty staré mohou ještě dobře posloužit a udělat hodně parády. Stačí si s nimi trošku pohrát a za chvilku budete mít skvělou dekoraci pro parapet, balkon či zahradu.

Pokud byly truhlíky či květníky skladovány ve vlhku, vyndejte je na slunce a nechte nejprve proschnout. Pak obruste jemným smirkovým papírem, aby byl povrch dokonale hladký. Poté ho oprašte a opatřete Luxol Impregnací, která díky speciálnímu složení penetruje dřevo do hloubky a dlouhodobě ho chrání. Finální šmrnc mu dodáte díky lazuře Luxol Originál, kterou nanášejte ve směru vláken. Pro vytvoření efektivní ochrany se doporučuje lazuru nanášet alespoň ve dvou vrstvách. Květníky i truhlíky budou tak opět jako nové a můžete si do nich dát květiny i bylinky.