Houpací síť na zahradě je skvělá relaxace

Rádi trávíte svůj volný čas ve své zahradě, ale chybí vám v ní nějaké místo na pořádný odpočinek? Vhodným řešením je pořízení houpací sítě.

Proč si pořídit houpací síť do zahrady?

Houpací sítě jsou skvělým společníkem pro lenošení, dá se v nich pohodlně vyspat a v zahradě vám nezaberou mnoho místa. Proč si do své zahrady minimálně jednu houpací síť pořídit? Přinášíme vám výhody, které s sebou její vlastnictví přináší.

Ideální místo pro odpolední šlofík

Trávíte nedělní odpoledne tím, že se po obědě natáhnete a užijete si krátký a ničím nerušený šlofík? Během teplých slunečných dní je škoda trávit čas doma, a proto vyrazte za odpoledním spánkem ven. Pokud houpací síť pověsíte na stinné místo mezi dva stromy, nebudete riskovat spálení od sluníčka a prospíte se na čerstvém vzduchu. Z houpací sítě vás navíc nebudou bolet záda a ani krční páteř a vzbudíte se odpočatí a plní elánu.

K natažení sítě nepotřebujete mnoho místa

Houpací síť lze natáhnout téměř kamkoliv. Stačí najít dva pevné body, které poslouží jako opora a můžete si své venkovní útočiště vytvořit prakticky kdekoliv v zahradě.

Zábava pro celou rodinu

Houpání v sítí není pouze relaxační, ale také zábavné. Děti určitě nepohrdnou možností pohoupat se v síti a možná vám vaše oblíbené relaxační místo brzy zaberou. Aby k tomu nedošlo, zvažte, zda si rovnou nepořídíte více sítí. Jednu pro sebe a další pro děti.

Houpací síť můžete brát s sebou kamkoliv

Vyrazit na rodinný výlet se skládacím lehátkem v podpaží by bylo zvláštní. Zato vyrazit se složenou houpací sítí v batohu je dokonce praktické. Chystáte se na rodinnou dovolenou do kempu, vyrážíte stanovat nebo jen chcete strávit s rodinou odpoledne někde v přírodě? Jakmile se děti zabaví hraním her, vy si můžete nerušeně pověsit síť na některé stromy, které budou po ruce, a načerpat energii.

Zdravotní benefity

Jak jsme již naznačili, v houpací síti se pokaždé vyspíte do růžova. Nedojde totiž k žádným proleženinám a vaše hmotnost se rovnoměrně rozloží po celé její ploše. Trápí-li vás bolesti zad a kloubů, právě pravidelným lenošením v houpací síti si můžete ulevit od bolesti.

Design houpací sítě na míru

Na trhu neexistuje pouze jeden druh houpací sítě, ale velké množství. Samotným výběrem tak můžete strávit celé hodiny. Zvolíte si klasickou houpací síť s lanovým provedením? Nebo snad sáhnete po látkové variantě? Rozhodnutí na vás čeká také při výběru uchycení. Jestli víte, že vaše houpací síť bude mít své jasně dané místo v zahradě a nebudete ji nikam přenášet, můžete si pořídit variantu se stojanem. Zabírá síce více místa, ale není nutné ji již dalším způsobem upevňovat. Počítejte s tím, že houpací síť se stane jedním z ústředních bodů vaší zahrady, a proto byste s jejím vzhledem měli být stoprocentně spokojeni a sladit ho s vaším zahradním nábytkem.

Jaké rozměry zvolit?

Kromě materiálu a typu konstrukce se musíte rozhodnout také ohledně rozměrů. Běžný rozměr houpací sítě pro jednoho člověka je 120 x 200 centimetrů. Chcete-li síť využívat k lenošení a rádi máte okolo sebe dostatek prostoru, sáhněte po šířce alespoň 160 centimetrů. V takové síti se můžete roztahovat podle libosti, ale bez problému se k vám vejde také partner nebo děti.

Udržitelnost

Koupíte-li si houpací síť do své zahrady z ekologických materiálů, zachováte se tím ohleduplně k planetě. Jste-li zastánci používání udržitelných materiálů a ekologie vám není cizí, nepodceňujte výběr materiálu

Vytvořte si ve své zahradě kousek zasvěcený lenošení a odpočinku. Z polehávání v houpací síti vás nebudou bolet záda ani klouby a nedělní odpoledne budou ještě příjemnější, uvolněnější a bezstarostnější.

Zdroj textu: www.simplyhammocks.co.uk, hammockshop.com.au

Zdroj foto: www.freepik.com