Plánujete realizaci koupelny a postupně vybíráte zařizovací předměty, jako je vana, sprchový kout, skříňka s umyvadlem apod.? Pokud je součástí vašeho výběru i zrcadlová galerka, dáme vám tipy, na co se při samotném výběru zaměřit.

Co galerka nabízí

V porovnání s klasickými zrcadly, galerky nabízí úložný prostor, který využijete na různé kosmetické přípravky.

Zrcadlové galerky můžeme pořizovat s integrovaným osvětlením, nebo i bez něj. Osvětlení můžeme dokoupit i samostatně. Takové osvětlení se instaluje nad galerku.

Podle šířky galerky si můžeme vybrat varianty zrcadlových dvířek. V nabídce jsou dvoudveřové, třídveřové anebo také s asymetrickým dělením například 40/30.

Varianta levého nebo pravého otvírání je volitelná u galerek, které mají pouze jedny dvířka.

Některé druhy galerek mají oboustranné zrcadlo. Takže když galerku otevřete, máte stále k dispozici zrcadlo, což určitě někteří z vás ocení a využijí například k úpravě vlasů.

V galerce bývají umístěny nastavitelné police, které jsou vyrobeny převážně ze skla, ale u některých modelů můžou být police i dřevěné.

Galerky se vždy připevňují na zeď, ale pokud zvažujete umístění do předpřipravené niky, jsou na trhu i modely určeny pro vestavbu.

Galerky mají převážně tiché a plynulé dovírání dvířek. Při nákupu se na tiché dovírání určitě zaměřte, nebudete litovat a ocení ho jistě i ostatní členové vaší rodiny.

Velikost galerky

Velikost (šířku) vždy vybírejte přibližně podle koupelnové skříňky s umyvadlem. Inspiraci na koupelnový nábytek hledejte třeba u značky Intedoor.

Připojení elektřiny

Pokud jste již rozhodnuti pro variantu s osvětlením, či zásuvkou, je nutné pamatovat také na připravené připojení do elektrického proudu.

Elektrická zásuvka může být součástí dodávané galerky. V takovém případě bývá umístěna uvnitř galerky, nebo ze spodní strany s ochranou krytkou.

Teď je už rozhodnutí na vás. Zvolíte si do koupelny zrcadlovou galerku a s osvětlením nebo bez?