Věděli jste, že profesionálům zabere pouhých pět minut, než kompletně umyjí jedno okno? Máte pocit, že když myjete okna doma vy, trvá to věčnost? Mytí oken obecně patří k velmi nepopulárním povinnostem. Pokud si ale vezmete vhodné pomůcky, zkusíte převzít pár osvědčených triků, mytí oken už vás nikdy nerozhází. Jdeme na to!

Stěrka a utěrky z mikrovlákna

Opravdu nemusíte nakupovat speciální přístroje na mytí oken. Postačí vám utěrka z mikrovlákna a obyčejná stěrka. Okna by se měla mýt dle potřeby, čistá okna nejsou důležitá jen proto, že vypadají lépe, ale přes čistá skla do bytu proudí mnohem více přirozeného světla, a navíc pak máte i mnohem hezčí výhled. Právě na jaře se většina z nás do mytí oken pouští.

Zapomeňte na noviny nebo papírové utěrky. Okna nejlépe umyjete tak, že je nejdříve dostatečně namočíte. Do vody stačí dát kapku obyčejného saponátu na nádobí. Právě za pomoci stěrky skla dokonale umyjete, a nakonec využijte utěrku z mikrovlákna. Tyto utěrky nezanechávají šmouhy, okno dokonale vyleští, a to bez námahy. Stačí několik tahů a okna budou jako nová.

Jaké prostředky využít?

Okna by se měla mýt opravdu jen obyčejnou vodou s kapkou saponátu, nebo můžete teplou vodu smíchat s koncentrovaným mýdlem. Nic dalšího nepotřebujete. Pozor jen dávejte v případě, že máte dřevěné rámy. Na jejich mytí využívejte speciální prostředky, které jsou určené pro mytí a ošetření dřevěných oken, aby nedošlo k jejich poškození.

Na leštění je možné ještě využít prostředek s obsahem alkoholu, nejlépe takový, který po nastříkání vytvoří bohatou pěnu, která nestéká po skle dolů. Jakmile okna namočíte, vodu nechte chvíli působit, mezitím se můžete pustit do mytí parapetu a rámů. Po setření vody už jen postačí okna vyleštit.

I vy tak můžete mít jedno okno umyté za pouhých pět minut.

Zdroj foto: www.freepik.com