V současné době není žádnou výjimkou mít pojištěný majetek. Obvykle je to pojištění nemovitosti, které každý rozumný člověk považuje za nezbytnost. Může však vzniknout celá řada dalších rizik, která se vyplatí pojistit. Vezmeme si třeba takovou domácnost. Také v případě tohoto druhu pojištění však platí, že je potřeba mít dobře nastaveny parametry pojistné smlouvy. Pojistka musí odrážet hodnotu majetku, který si chcete pojistit, abyste v případě škodné události nepřicházeli o peníze.

Správné parametry pojištění jsou základ

Ať už se rozhodnete pro pojištění nemovitosti nebo domácnosti, vždy musíte mít na paměti již zmiňované parametry pojistné smlouvy. Právě ty významně ovlivňují, jaká částka peněz bude vyplacena, dojde-li k pojistnému plnění. Vaše pojištění bytu a domácnosti by mělo z hlediska rozsahu zahrnovat běžná rizika, která lze v takových situacích očekávat.

Proto v dobrých pojistkách najdeme v základu rizika, jako jsou:

  • Povodeň a záplavy
  • Škody způsobené zvěří
  • Pojištění elektroniky

Je toho ale ještě mnohem více, jako třeba rozbití skla z jakékoliv příčiny a mnoho dalších pojistných událostí, které se v domácnosti snadno mohou přihodit. Vždy se zaměřte na to, aby pojistka, kterou si sjednáváte, splňovala všechny parametry, které od ní očekáváte.

Rozhodně to vždy není pouze o ceně, protože levná pojistka se nakonec může ukázat jako pěkně drahá, pokud vám nepojistí to, co potřebujete. Chcete-li ušetřit, pojistěte si bydlení online, což vám ve většině případů umožní získat výhodnější cenovou nabídku, a tedy i zajímavější pojistný produkt jako takový. S ohledem na cenu vám pomohou i nejrůznější srovnávače pojištění.

Můžete získat služby navíc

Mnoho pojišťoven se dnes snaží získat své klienty také nabídkou nejrůznějších zajímavých služeb k pojistce jako takové. Můžete tak mít třeba bezplatnou asistenční službu, v případě majetkového pojištění se může klidně jednat i o náhradní ubytování a různé další benefity.