Když se rozhodnete prodat byt, jde o důležité rozhodnutí, které by se nemělo brát na lehkou váhu. Pokud budete rozumní, můžete byt prodat v krátkém horizontu a za vysokou částku. Problém je, že mnoho lidí dělá při prodeji bytu zbytečné chyby a tak ho často prodají za málo peněz nebo se jim prodej protáhne na velmi dlouhou dobu. Projděte si následující rady, jak prodat byt.

S prodejem neotálejte?

Kdy je nejvhodnější doba na prodej? Právě nyní. Ceny nemovitostí jsou vysoké a zbytečné otálení vám nijak nepomůže, byt se vyplatí prodávat co nejdříve, protože se očekává, že v budoucnu půjdou ceny nemovitostí dolů.

Vysoká cena ke škodě

Prodej bytu s vysokou cenou nemusí být rozumný. Oblíbenou metodou je dát byt za nižší částku, protože tehdy si získá mnohem více zájemců, mezi kterými můžete byt dražit. Budete se divit, o kolik více můžete následně za byt dostat.

Vše je o fotkách

Foto staging je služba, která má za úkol upravit váš byt tak, by vypadal co nejvíce atraktivně. Profesionální fotograf následně byt nafotí a získá vysoce atraktivní fotografie, které snadněji zaujmou pozornost zájemců. Byt následně prodáte rychleji a za vyšší cenu.

Pozor na zájemce bez peněz

Když budete mít zájemce čekajícího na schválení úvěru, ještě není jisté, jestli prodej nemovitosti vyjde. Může se také stát, že mu banka úvěr neschválí, dnes se to děje poměrně často. Větší jistotou je, když se vybere klient s dostupnými prostředky nebo předschváleným úvěrem.

Inzerovat se musí všude

Byty na prodej můžete vidět na mnoha realitních serverech a mnoho lidí si jeden z nich vybere, kde nemovitost vystaví. To ale není cesta k největšímu množství zájemců, k prodeji je třeba využít všechny realitní portály a další cesty k rychlejšímu prodeji, takové cesty obvykle znají nejlépe realitní společnosti.

Vyberte si realitní experty

Prodej bytů není lehký. Pokud je toho na vás trochu moc, nejlepší cestou jsou vždy realitní specialisté. Pokud hledáte společnost, která vám dokáže zajistit foto staging, oslovení co největšího množství lidí, zajištění výhodné aukce bytu i odhad ceny zdarma, nejlepší volbou je MAXIMA REALITY, kterou najdete i na webu Maxima.cz.