Kvalitní spánek je pro naše tělo nezbytný, mnohdy se však dobře nevyspíme, což poznáme ihned po probuzení a následky nekvalitního spánku můžeme pociťovat po celý den. Na vině může být právě matrace. Víte, po jaké sáhnout a z čeho by měla kvalitní matrace být vyrobená? Pokud trpíte na bolesti zad nebo máte často migrény, měli byste matraci změnit co nejdříve.

Dosáhněte kvalitního spánku a zbavte se bolestí

Trpíte na bolesti pohybového aparátu, ráno vstáváte rozlámaní a bolí vás celé tělo? Pak je na vině nekvalitní matrace. Nejměkčí kusy se vyrábí ze studené pěny nebo latexu a jsou vhodné zejména pro seniory, které trápí potíže s klouby. Pro všechny, koho trápí bolesti zad a páteře, jsou nejvhodnější ty vyráběné z paměťové pěny. Jde o středně tuhé matrace, kromě paměťové pěny mohou být vyrobené rovněž z pěny latexové nebo sendvičové. Tyto jsou nejoblíbenější a zajišťují, aby páteř byla ve správné rovině po celou noc.

Tužší matrace se pak vyrábějí nejčastěji z přírodních kokosových vláken, takové jsou vhodné pro děti, které jsou ještě ve vývinu a určeny jsou rovněž pro alergiky. Na nejtvrdších matracích by pak měly spát osoby s vyšší tělesnou hmotností. Právě podle svých osobních preferencí byste měli matraci vždy vybírat. Dosáhnete pak lépe hlubokého spánku a během REM fáze spánku se vám budou zdát určitě i krásnější sny.

Nezapomeňte i na rošt

Matrace ale není to jediné, co může ovlivnit kvalitu spánku. I samotnou postel vybírejte obezřetně. Postel z masivu poskytne skvělou oporu a navíc nábytek z masivu vydrží po dlouhá léta. Jelikož je masivní dřevo přírodním a kvalitním materiálem, postel vyrobená z masivu bude pevná, a to i po letech užívání. Masivní postel vybírejte společně s kvalitním roštem. Aby byla matrace správně odvětrávaná, rošt by měl být lamelový. Přeci jen se v noci potíme, vlhké matrace jsou ideálním útočištěm pro roztoče. Díky lamelám bude rošt plnit svou funkci a matrace bude dýchat.

Jakmile změníte matraci, začnete lépe spát a celkově se budete cítit lépe.

Zdroj foto: www.freepik.com