Dřevěné šindele se vyrábějí z kvalitního dřeva smrkového, jedlového a modřínového. Typický modřínový šindel, tzv. Valašský se od Alpského typu liší tím, že má na jedné straně vykrojenou drážku a na druhé je zkosen do úzkého břitu zvaného běžně jako pero. Valašský modřínový šindel je možné použít nejen na střechy, ale také na stěny. Fasáda je tak tepelně izolovaná a odolná proti silnému větru a bočnímu dešti. Proto je toto řešení vhodné pro horské chaty.

Čím je modřínové dřevo zvláštní?

Modřínové dřevo je pro výrobu šindelů ideální zejména proto, že je hodně smolnaté a obsahuje silice. To je důvodem vyšší odolnosti vůči povětrnostním vlivům, než má dřevo smrkové. Firma Drdlík vyrábí z modřínového dřeva kromě šindelů také dřevěné obklady vhodné do jakýchkoliv interiérů. Exkluzivní štípaný povrch obkladů má jedinečnou nenapodobitelnost a zvýrazňuje přírodní charakter dřeva. Modřínové dřevo má přirozenou vůni a nádhernou kresbu.

Bezúdržbová střešní krytina

Pokud se nechcete o svou střechu po dobu její životnosti starat, pak si pořiďte plastové šindele. Jedná se o český patent pana Josefa Drdlíka z Hlinska, který ve spolupráci s firmou REGRA PLAST vyrábí plastové šindele pod názvem EUREKO. Základním výrobním materiálem je PVC, polykarbonát nebo polyester. K výrobě se také používají recyklované plasty, což vůbec neznamená nižší kvalitu výsledných produktů, ale výhodu nižší ceny pro zákazníka.

Přednosti plastové krytiny

Plastovou krytinu EUREKO si můžete objednat ve formě šablon, na které obdržíte záruku 30 let při minimální životnosti 50-70 let. Šablony mají velice nízkou hmotnost a jsou použitelné jak na laťování, tak na plné bednění na nejrůznější tvary a sklony střech. Jsou vyrobeny z houževnatého materiálu, který odolá i případnému prošlápnutí. Jedná se o skutečně bezúdržbový šindel, protože se na něm neuchytí ani mech či lišejník.