Chcete udělat něco pro zdraví a zvýšit si odolnost organismu? Zaujaly vás finské sauny? Nejste si jisti, jestli se hodí do vašeho domu? Jak taková sauna funguje?

Finské sauny společnosti Saunaproject jsou zajímavým a užitečným doplňkem moderního domu. Jak se liší tento typ sauny od ostatních. V tomto případě je sauna vytápěna pomocí lávových kamenů a samotné saunování lze pak provádět tzv. na sucho nebo poléváním lávových kamenů vodou, kdy v sauně vznikají parní nárazy a pravidelně se tak zvyšuje vlhkost vzduchu v prostoru. Polévání lze provádět ručně nebo je mohou automaticky hlídat kamna s vestavěným výparníkem.

Finské sauny na míru

Pro opravdové nadšence nabízíme také finské sauny na míru. Kdo má nestandardní požadavky, atypické domovní prostory nebo již hotovu specifickou představu, jak by jeho vysněná sauna měla vypadat, může nás snadno kontaktovat a my mu rádi postavíme saunu doslova na klíč. Naši zkušení odborníci vám pomohou s výběrem vhodného materiálu, navrhnou unikátní design s využitím oblíbeného prosklení nebo doplní saunu o terapii.

Česká ruční výroba

Finské sauny společnosti Saunaproject jsou vyráběny výhradně v České republice a vždycky pouze klasickou ruční výrobou. Máme tak pod kontrolou každý kousek dřeva a můžeme svým zákazníkům garantovat maximální kvalitu výroby i montáže. Stejní zaměstnanci, kteří saunu vyrábí, totiž provádí také její montáž na místě.

Zdravotní přínosy

Jak finské sauny ovlivňují naše zdraví? Proč si ji pořídit? Tento typ sauny je ideální pro vyplavení toxínů z těla a posílení termoregulace organismu. Dále dochází k lepšímu prokrvení orgánů, pokožky i končetin. Finská sauna vás zbaví stresu, zlepší náladu a pomůže při léčbě deprese. Při jejím používání se totiž uvolňuje do těla hormon štěstí endorfin, který má za následek pocit štěstí, dobrou náladu a snižuje také pocit bolesti.

Jak se saunovat

Finské sauny lze vyrobit jako saunu domácí uvnitř domu i jako saunu venkovní na zahradu nebo jen tak za dům. A jak se v takové sauně správně saunovat, abychom ji co nejlépe využili? Teplota v sauně by měla být mezi 90 a 100 stupni Celsia. Vlhkost se pak pohybuje kolem 20 %. Ideální délka pobytu je něco mezi 5ti a 15ti minutami. Začátečníci mohou zvolit spíše kratší intervaly a postupně dobu strávenou v sauně navyšovat. Pokud si nejste jisti, jestli je pro vás sauna vhodná, doporučujeme ji nejdříve osobně vyzkoušet a o případných komplikacích se poradit s lékařem.

Zaujaly vás možnosti finské sauny? Chcete vědět víc? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám poradíme s vytvořením domácí sauny a navrhneme řešení přesně pro vás.