Pokud jde o čištění koberců, máte několik různých možností. Můžete si je nechat vyčistit párou nebo použít metodu čištění pomocí karbonizace s protialergenním účinkem. Jak se liší parní čištění od novodobější techniky karbonizace?

Parní čištění

Čištění párou je také známé jako odstranění nečistot horkou vodou. Tato metoda využívá zařízení, které stříká ohřátou vodu na koberec. Někdy se do vody přidávají také nejrůznější chemikálie, aby se mohlo říci, že je koberec správně vyčištěn. Současně s kobercem se vám nabízí také metoda čištění sedaček Liberec.

Nevýhody:

Horká voda extrahuje nečistoty tím, že je uvolňuje a rozpouští velkým množstvím vody a vysokým tlakem. Název „čištění parou“ je v reálu nesprávné označení, jelikož se pro tyto účely nepoužívá skutečná pára. Takový kontakt by mohl porušit struktury vlákna koberce.

Jedno z rizik čištění parou je, že nadměrné množství vody, může někdy nasáknout až k podkladu koberce. Když podklad navlhne, stane se časem živnou půdou pro plísně. Karbonizované čištění tento problém nemá. Čištění horkou karbonizací nepoužívá čisticí prostředky, mýdla ani jiné drsné chemické prostředky.

Karbonizace

Čištění je jedinečné svým charakterem díky tomu, že k čištění využívá miliony mikroskopických bublinek. Tyto bubliny vytahují nečistoty z hloubky vláken vašeho koberce. Čištění koberců v Liberec je efektivnější, protože spotřebuje až o 80% méně vody, než čištění parou. Je tedy také levnější.

Proč vám čištění koberců může pomoci při alergii?

Revoluční čištění koberců pomocí karbonizace je bezpečné. Jedná se o přírodní ekvivalent, který čistí koberec do jeho hloubky. Ve výsledku tak zmizí všechny nežádoucí patogeny a koberec není spouštěčem alergií. Odstraní i ty nejtvrdší skvrny, nad kterými jste již dávno mávli rukou. Zašla špína bude pryč a koberec bude mít vzhled, jako by byl úplně nový.