Klasické větrání okny vás může ročně připravit až o tisíce korun. Dokáže tomu rekuperace vzduchu zabránit? Na to si posvítíme v tomto článku.

 

Kupovat kvůli větrání speciální systém může na první pohled vypadat jako výstřelek boháče. Opak je ale pravdou. Obyčejné větrání je pro kvalitní provzdušnění domácnosti poměrně dostačující, rekuperace vzduchu to ale zvládne lépe a s větší elegancí.

Kvalitní a účinné větrání

Rekuperace vzduchu Hradec Králové zvládne nejen kvalitně větrat. Hlavním důvodem, proč si tuto technologii pořídit, je hlavně kvalitní výměna vzduchu. Rekuperace totiž nejenže přivádí nový vzduch do domácnosti, ale zároveň ho čistí. Očistí ho tedy od veškerých nečistot a zápachů, které by při klasické výměně vzduchu oknem alespoň v malém množství zůstaly.

Rekuperační jednotky Hradec Králové vás navíc nepřipraví o tolik peněz za topení. Odvodem odpadního vzduchu totiž dochází k ohřátí toho čerstvého. Dovnitř se tedy dostane teplý vzduch, který nezruinuje vaši peněženku kvůli nutnosti neustále přitápět.

Vhodný nejen do výrobních firem

V běžných domácnostech se bez této technologie obejdete, v některých výrobních firmách jsou ale naprostou nutností. Rekuperace vzduchu Hradec Králové totiž díky schopnosti vzduch očistit přivádí dovnitř jen kvalitní, dýchatelný vzduch. V provozech jako jsou kafilerie by se bez nich tedy nedalo pracovat. Ani v kanceláři či v běžné domácnosti ale rozhodně nejsou k zahození.

V porovnání s větráním okny mají výrazně vyšší účinnost. Uvádí se, že účinnost rekuperačních jednotek je až 80 procent. Díky tomu nedochází k takovým problémům jako jsou plísně či vysoká vlhkost vzduchu. Největším problémem klasického větrání je ale zbytečný únik tepla. Ten vás totiž ročně může připravit i o několik tisíc korun. A sami musíte uznat, že už po několika dnech bez větrání je rozdíl mezi venkovním a vnitřním vzduchem citelný. Investice do rekuperační jednotky se tedy vyplatí.