Hledání ideálního bydlení není vůbec snadné. Nabídka je neuvěřitelně široká a roli hraje poměrně mnoho faktorů. Nechcete-li šlápnout vedle, odpovězte si na následující otázky. Z odpovědí získáte ucelenou představu a bude se vám lépe rozhodovat.

Milujete město, nebo venkov?

Chcete být ve středu kulturního dění? Pak by vás měl zajímat prodej bytů v Praze. Preferujete-li spíše klid a pohodu venkova, poohlédněte se po bydlení v okrajové části města, případně rovnou někde na venkově.

Máte na údržbu a opravy domu dostatečný příjem?

O rodinném domě sní především mladší rodiny, které potřebují více prostoru a touží po vlastní zahrádce. Máte to taky tak? Než nějaký dům koupíte, dobře si spočítejte, zda budete mít dostatek finančních prostředků na případnou rekonstrukci a opravy. Anebo se zaměřte na novostavby v Praze – zbrusu nové domky jsou naprosto bezúdržbové.

Jste spíše doma, nebo na čerstvém vzduchu?

Pro někoho je odpoledne strávené mezi čtyřmi stěnami bytu naprosto nepředstavitelné. Jste na tom podobně? V tom případě potřebujete zahradu, na které budete moct pracovat a něco kutit. V bytě byste se zbytečně trápili.

Jakou občanskou vybavenost vyžadujete?

Chodíte často nakupovat a nechcete ztrácet čas dojížděním do vzdáleného nákupního centra? Máte děti, které vozíte do školky či školy? A co volnočasové aktivity – provozujete sporty, chodíte do kina a navštěvujete restaurace? Dobrá občanská vybavenost je základem vaší budoucí spokojenosti. Proto před podpisem smlouvy pořádně zmapujte okolí a přesvědčte se o tom, zda v dané lokalitě „nechcípl pes“.

Ať už se nakonec přikloníte k bytu, nebo domu, nepřehlédněte aktuální developerské projety Praha. Jsou situovány v prémiových lokalitách s vynikající občanskou vybaveností a dopravní dostupností – na takových místech se bydlí jedna radost.