Člověk má celkově nedostatek pohybu. Po době koronavirové se situace ještě zhoršila, ale pohyb je potřebný ke správnému fungování těla. Zapojit aktivitu do každodenního života je snadnější, než se zdá. Nyní se podíváme, jak na to.

Proč je pohyb důležitý?

Když vám někdo řekne, že se máte více hýbat, nemusíte si ihned kupovat permanentku do posilovny. Jako pohyb můžeme počítat téměř cokoliv, i obyčejné uklízení domácnosti. Spektrum možných aktivit je velice široký. Pro udržení či zlepšení kondice vám stačí 20 minut pohybu denně.

Pohybem se tvoří hormony štěstí, které nám vhání optimismus do žil. Následně se nám rovnají a pročišťují myšlenky. Mozek pak lépe přemýšlí. Navíc se zbavujeme se tuků a posilujeme svaly a klouby.

Domácí cvičení

Za pohybem nemusíte dojíždět do fitness center. Vytvořte si domácí posilovnu tam, kde se cítíte nejkomfortněji. Na začátku nepotřebujete hodně náčiní. Většinou si vystačíte se cvičicí podložkou a vhodným oblečením. Dle potřeb si následně můžete dokoupit činky či posilovací gumy.

Nevíte, jak začít? V době internetu je to snadné. Nalezněte si videa vhodná přímo pro vás, a podle nich cvičte. Je jich tam opravdu veliké množství. Vybírejte dle druhu pohybu nebo náročnosti.

Jak cvičit?

Ideální je cvičit na celé tělo najednou. Nemusíte každý jen prodělat silový trénink. Střídejte cardio a protahování. Tak budete budovat nejen svaly, ale také flexibilitu. Před i po každém pohybu se důkladně protáhněte, zmírníte tím následující bolesti po cvičení. Nezapomínejte na takzvaný „rest day“. Jedná se o dny odpočinku bez cvičení.

Nezapomínejte na jídlo

Nyní se bavíme pouze o pohybu, ale nezapomínejme na jídelníček. Je to stejně důležitý prvek zdravého životního stylu jako pohyb. Vyvážené a zdravé stravování dělá větší divy, než si myslíte. Není to pouze o zdravém jídle, ale také o správné hladině vitamínů a minerálů v těle.

Začínejte s pohybem pomalu. Dělejte to, co vás baví. Tancujete rádi? Tancujte. Chodíte rádi na túry? Běžte se projít. Každá aktivita je pohyb a každý pohyb se počítá.

Zdroj foto: www.freepik.com