Každému z nás se někdy stalo, že nemohl dlouho sehnat šikovného řemeslníka nebo nějaký produkt či materiál. Tento problém řeší poptávkový portál, který najdete na internetových stránkách pod názvem Trh poptávek. Díky této službě nemusíte oslovovat jednotlivé řemeslníky či firmy, ani se doprošovat u různých dodavatelů či poskytovatelů služeb, když potřebujete co nejdříve vyřešit nějaký problém.

Co je možné na „Trhu“ poptávat

Neexistuje žádné omezení, kromě vulgarit či nevhodných dotazů. Poptávat tedy můžete prakticky cokoliv, co zrovna potřebujete. Trh poptávek má ve svém portfoliu kontakty na tisíce řemeslníků a firem po celé ČR. Vaše tržní poptávka se může týkat jakékoliv řemeslné práce nebo nejrůznější služby. Také můžete na tento portál umístit svůj požadavek na stavbu domu, na dodávku tepelného čerpadla, na rekonstrukci koupelny, nebo můžete poptávat například partu lidí, kteří by byli ochotni vám pomoci se stěhováním či přestavbou domu. Velkou předností portálu je jeho bezplatnost, to znamená, že kdokoliv může zadat poptávku zdarma.

Princip fungování portálu

Postup je velmi jednoduchý a výsledek v podobě odezvy je téměř 100% zaručen. Nejprve zadáte svůj požadavek do příslušné kolonky. Vaše poptávka bude zpracována a podle svého charakteru a typu zaměření okamžitě rozeslána všem řemeslníkům, firmám či poskytovatelům služeb, které má Trh poptávek ve své databázi. Oslovení dodavatelé vás budou téměř ihned kontaktovat a nabízet vám své podmínky. Na vás bude, koho z nich si vyberete. Každá nabídka bude obsahovat kontaktní spojení, nebo se vám někteří ozvou na váš email či telefon. Vy si pak můžete určovat podmínky, domlouvat se na podrobnostech, nebo si nemusíte samozřejmě také nikoho vybrat.

Jak můžete vše urychlit?

Pro případné dodavatele je vždy dobré, když bude vaše tržní poptávka co nejpřesnější a nejsrozumitelnější. Svůj požadavek můžete doplnit například vizualizací, fotografií či jinou dokumentací. Zároveň můžete také uvést místo dodávky a maximální termín, do kterého příslušnou službu či materiál potřebujete.