Když si přečtete svůj vlastní životopis, máte z něj dobrý pocit? Přivádí vás to k přesvědčení, že jste skutečně hodnotným zaměstnancem, kterého by každá společnost měla štěstí mít ve svém týmu? Mělo by. Ve skutečnosti by váš životopis měl přinést zprávu, která inspiruje a motivuje náborové manažery, aby vás pozvali na pohovor, jakmile uvidí vaši žádost. Problém je v tom, že pokud vám váš životopis nepřijde inspirativní, je pravděpodobné, že takový nepřijde ani nikomu jinému.

Díky internetu nebylo hledání práce nikdy snadnější. Weby, jakým je například cz.jobimi.com, zveřejňují denně nové a nové nabídky práce, a nám stačí jen odesílat životopisy a motivační dopisy. Pokud nepřicházejí odpovědi, může být chyba právě v životopise.

Proč je inspirativní životopis tak důležitý?

Jednou z nejdůležitějších aktiv, kterou máte při hledání zaměstnání, je vaše sebevědomí, to však nestačí. Při hledání lepší práce také musíte mít důvěru ve všechny nástroje, které používáte. A pokud jde o nástroje pro hledání zaměstnání, vaším nejmocnějším aktivem je životopis, který předkládáte potenciálním zaměstnavatelům. Vzhledem k tomu, že tento životopis je téměř vždy vaší jedinou šancí, jak udělat skvělý první dojem, který může vést k pohovoru, je důležité, abyste měli jistotu, že tuto práci zvládne. Ujistěte se, že pokud chcete odpovědět na nabídku práce Olomouc, odpovídá životopis požadavkům firmy.

Bohužel je až příliš snadné skončit se životopisem, který nedokáže inspirovat. Stačí trocha pochybností o sobě samém nebo dávka negativity k vytvoření suchého, neinspirativního životopisu. Jinými slovy, pokud si nejste jisti svými vlastními schopnostmi a úspěchy, tato negativita se odrazí ve vašem životopisu – a to by mohlo znamenat velký problém pro vaše šance na hledání práce.