Krkonoše

Teploty v posledních týdnech atakují tropické hranice a pro mnoho lidí je takové počasí opravdu nepříjemné. Pokud nejste fanouškem válení se na pláži a smažení se na slunci, můžete svou dovolenou strávit i o dost příjemněji. Ideální letní dovolenou nabízí penziony v Krkonoších, kde tropické teploty rozhodně nehrozí. Naopak vás čeká příjemné horské mikroklima a kupa zážitků, které si užije celá rodina.

Do Špindlu nebo Harrachova?

Oblast Krkonoš nabízí ubytování ve známých lyžařských centrech, která se ale na léto promění v lákavou turistickou destinaci, která nabízí všechno, co ke své dovolené potřebujete. Penzion Špindlerův Mlýn je skvělý výchozí bod pro putování po okolních kopcích, a to jak pěšky, tak i na kole. Kromě toho můžete využít i možnost sjíždět svahy třeba na koloběžkách, užít si zábavu na bobové dráze, vykoupat se ve Vodním ráji nebo si zašplhat v lanovém centru.

Penzion Harrachov je další oblíbenou možností. Obdivovat můžete místní sklárnu, která patří k nejstarším v Česku, ochutnat pivo z místního pivovaru, ale samozřejmě si také užít výlety po okolí – snadno se odsud dostanete třeba na Čertovu horu nebo k Mumlavskému vodopádu.

Navštivte Krakonoše

Kromě výše zmíněného jsou však Krkonoše rájem každého milovníka krásné a jedinečné přírody. Vytrvalí turisté by rozhodně neměli vynechat výstup na nejvyšší českou horu  Sněžku a vypravit se prozkoumat místní rašeliniště s jedinečnou faunou a florou. Pro děti najdete vyžití třeba na Stezce korunami stromů v Janských lázních nebo je můžete vzít na prohlídku dělostřelecké tvrze Stachelberg.

Jisté je, že se zde rozhodně nudit nebudete a odnesete si krásné letní zážitky, navíc mimo výheň rozpálených měst a přeplněných koupališť. Pokud tedy toužíte po letní dovolené, na které si skutečně odpočinete, vybírejte penziony na Penzion.cz a zajistěte si příjemné ubytování v nejkrásnějších turistických lokalitách.

Zdroj náhledové fotografie: pixabay.com