Neodmyslitelnou součástí každého domu nebo bytu jsou koberce. Nejen, že díky nim působí pokoje útulnějším dojmem, ale mají také nepopiratelné výhody. Koberec je příjemným zdrojem tepla. Zejména pokud bydlíte ve starém domě, ve kterém je vám sice v létě příjemně, ale není nic příjemného ráno položit nohy na studenou podlahu, oceníte jeho hřejivou schopnost. Stejně tak vám budou vděčni vaši sousedé, pokud máte malé děti a pořídíte jim do pokoje dětský koberec. Koberec má totiž skvělou schopnost tlumit hluk. Bohatou nabídku koberců do dětského pokoje najdete na stránkách www.vopi.cz/detske-koberce/.

Jak postupovat při výběru nového koberce?

V první řadě byste si měli ujasnit, zda chcete kobercem pokrýt celou podlahovou plochu nebo jen její část. V případě, že budete chtít celoplošný koberec, pak si nezapomeňte dobře změřit plochu místnosti a nikdy neberte úplně přesný rozměr. Až při položení koberce se může stát, že zjistíte, že stěny ve vašem bytě nejsou zcela rovné. Pokud chcete kobercem jen oživit interiér, pak si vybírejte v kategorii kusových koberců. U těchto koberců je důležité dobře zvolit délku vlasu. Pokud chcete opravdový komfort, pak jsou pro vás ideální volbou koberce Shaggy. Aby byl pocit z tohoto koberce co nejpříjemnější, mají tyto koberce vysoký vlas. O těchto kobercích však vůbec neuvažujte, pokud víte, že váš koberec bude vystaven velké zátěži. Za tímto účelem jsou vyráběny speciální zátěžové koberce, které se hodí zejména do kanceláří nebo chodeb.

Jak vybrat vhodnou barvu koberce?

Koberec by měl dotvářet celkový dojem z pokoje a korespondovat s ostatním nábytkem. Koberec by měl interiér buď vhodně doplňovat, v takovém případě se zaměřte spíše na neutrální barvy a drobné nebo vůbec žádné vzory, nebo se koberec může stát dominantním prvkem celého pokoje. Takový může být například koberec zelený, který příjemně oživí pokoj.