Masivní komody dub Sonoma, ale také další krásné kousky nábytku, si dnes můžete pořídit za příjemné ceny a v opravdu vysoké kvalitě. Není pochyb o tom, že poslední dobou se masivní nábytek navrací do módy a u stále více lidí je výhodnější volbou, než nábytek vyrobený z jiných materiálů.

Takovými materiály mohou být například dřevotřísky nebo laminát. Povězme si více o tom, proč vybrat právě masiv.

Vysoká kvalita a odolnost

Nábytek z masivu představuje vysokou odolnost a kvalitu, která sice stojí o něco více, ale za to se vám to vyplatí z dlouhodobého hlediska. Když se podíváte na rozdíly mezi cenami masivního nábytku a toho z dřevotřísky, tak jsou často dosti velké. Uvědomte si ale, že nábytek z masivu vám bude sloužit i několik generací, ne pouhých pár let.

Přírodní provedení nábytku

Konferenční stolek z masivu patří do obývacího pokoje a dodá mu skvělý přírodní styl. A jak poznáte, že se o takový přírodní nábytek jedná? Tak například podle vůně, dle struktury letokruhů, nebo podle příjemného pocitu při doteku. V každém pokoji se bude vyjímat komoda z masivu v ekologickém provedení. Je moderní být eko, tak buďte také, nebojte se masivu.

Krásný vzhled

Pokud hovoříme o vzhledu nábytku té nejvyšší kvality, například o psacím stolu z masivu, nemůžeme opomenout ten nádherný a originální vzhled. Pro masivní nábytek je charakteristické, že při správné povrchové úpravě jsou vidět kresby dřeva, při tom je zachována patina produktu. Skříně z masivu, stejně jako jiné kusy nábytku se navíc svým přírodním stylem hodí v podstatě kamkoliv, nejen do obýváku.

Originalita každého kusu

Nábytek z masivu se většinou vyrábí ručně či jen s malým využitím velkých strojů. Pokud si budete chtít doma zařídit knihovnu z masivu, nebo koupelnový nábytek z masivu, budete si moci vybrat z mnoha originálních kousků, nebo si rovnou nechat vyrobit masivní nábytek na míru.