Plovoucí podlaha patří mezi nejrozšířenější typy podlahových krytin, ale přesto si spousta lidí neuvědomuje, že i ona vyžaduje pravidelnou údržbu. Ta sice není nijak komplikovaná, a už vůbec ne těžká, ovšem přesto musíte dodržet určitá pravidla. Některé chyby by mohly zbytečně snížit životnost materiálu, případně podlahu zcela zničit. V případě správné péče bude „plovoučka“ naopak vypadat jako nová i po několika letech. Na co byste si měli dát pozor?

Základem péče o plovoucí podlahy je pravidelný úklid. Chcete-li, aby vydržela v perfektním stavu, pak se nevyhnete každodennímu úklidu, v rámci kterého odstraníte veškeré hrubší nečistoty. Ať už jde o menší kamínky či písek, povrch škrábou a obrušují. Zbavíte se jich pomocí smetáku či vysavače se speciálním nástavcem.

Odborníci na plovoucí podlahy Pardubice z řemeslnického cechu EKOMPLEX radí následující: pořiďte před vchodové dveře kvalitní rohožku a před vstupem do bytu si vždy důkladně opucujte boty.

Plovoucí podlaha nemá ráda vodu

Kontakt s vodou je naprosto nežádoucí, proto se řiďte pravidlem „čím méně, tím lépe“. Podlahu stírejte rovným mopem z mikrovlákna, který vždy důkladně vyždímejte. Zároveň si ohlídejte, abyste vytírali v podélném směru lamel.

Podaří-li se vám nedopatřením na podlahu vylít voda či jiná tekutina, na nic nečekejte a důkladně ji setřete.

Jaké používat čisticí prostředky?

Mějte na paměti, že čistidla s obsahem brusných částic mohou povrch plovoucí podlahy nenávratně poškodit. A vyhněte se také přípravkům s obsahem bělidel, olejů a silných rozpouštědel.

V podstatě si vystačíte s vodou a trochou jaru. Ale samozřejmě nic nepokazíte ani speciálním přípravkem určeným na plovoucí podlahy. Díky obsahu leštidla bude povrch vypadat ještě lépe. Alternativu pak představují leštidla ve spreji pro čištění nasucho.