Čas od času je potřeba něco změnit, každý interiér zevšední a je dobré ho něčím oživit. Nemusíte hned měnit nábytek, mnohdy stačí změnit nebo přidat pár doplňků nebo použít novou tapetu.

Jde o velmi univerzální dekorativní prvek, který se hodí do každé místnosti, stačí jen vybrat tu správnou. Při výběru se odpíchněte od toho, do kterého pokoje tapetu sháníte a k čemu tedy pokoj slouží. Je rozdíl, zda budete hledat tapetu v uklidňujících barvách do ložnice nebo naopak plnou energie a inspirace do pracovny.

Zkuste tapety do kuchyně

Co se týká kuchyně, i sem je možné použít tapetu. Možná se budete divit, ale speciální vinylové tapety se lepí za kuchyňskou linku a jsou omyvatelné. Mezi speciální tapety patří také samolepicí tapety, které se používají pro renovaci skříněk, dveří nebo také chladniček a mrazáků.

Lepení tapet – radost pro celou rodinu

Drželi jste se od tapet dosud dál kvůli složité instalaci? Nebojte, zase taková věda to není. Zásadní rozdíl v aplikaci je mezi papírovou a vliesovou tapetou. Jste-li začátečník, vyberte si určitě vliesovou tapetu, jejíž aplikace je mnohem jednodušší. Zatímco u papírové natíráte lepidlem pruh tapety a manipulujete potom s vlhkým pásem tapety, u vliesových se lepidlo aplikuje na zeď, takže v případě potřeby ji můžete ještě odlepit a upravit tak, aby správně seděl vzor, aniž byste riskovali natažení nebo poškození tapety. Základem vliesové tapety je vláknitá buničina, díky tomu je odolnost tapety mnohem vyšší. Vliesové tapety se vyrábí s opakujícím se vzorem, které lze použít na neomezeně velkou plochu, nebo jsou k dispozici fototapety, které jsou velmi dekorativní a často se používají místo obrazů do obývacího pokoje, pracovny nebo ložnice. Samotný dekor tapety si můžete vybrat z mnoha dostupných variant v barevném i černobílém provedení, záleží pouze na vašich představách.