Břidlice najde kolem i vně domu nespočet využití. V tomto článku se proto na některé z nich podíváme, abyste si i vy mohli inspirovat.

Břidlice je naprosto unikátní kamenivo. Můžete jej použít v celé řadě situací a na různých místech. Proto si v následujících řádcích ukážeme několik způsobů využití, které můžete zkusit i u vás doma.

Venkovní dekorace

Břidlicová dlažba je to nejčastější, s čím se ohledně břidlice setkáte. Na zahradě ale najdete celou řadu dalších míst, kde toto kamenivo nalezne svoje využití. Dlažba z břidlice může být efektivně nahrazena například drcenou břidlicí, kterou je možné použít k vytvoření zahradní cestičky. Variací nejen u podlahových krytin je zkrátka nepřeberné množství. A to počkejte, až si přečtete o dalších způsobech využití.

Obklady z břidlice

Břidlicové obklady se používají jak v interiérech, tak exteriérech. Skvěle vyniknou například v koupelnách, ale také v jiných místnostech. Hodí se i na venkovní dekoraci. Obložit kamenem můžete část svého domova a ukázat tak krásu přírody. Nebo můžete vsadit na úplně jiný obklad – střešní krytinu. Ano, čtete správně. Střešní krytina z břidlice se běžně vyrábí, není ovšem tak běžná jako jiné materiály používané k tomuto účelu. Oproti páleným taškám jsou totiž trošku dražší. Na druhou stranu ale nabízejí unikátní vzhled, který vám budou závidět nejen vaši sousedé.

Luxusní stolování

Byli jsme se podívat na zahrádce, na střeše, ale také v koupelně. Nyní se vypravíme do kuchyně. V některých kuchyních totiž břidlice slouží jako pomocník při luxusním stolování. Opracovaný kus břidlicového kamene je naprosto dokonalý k podávání menších dezertů, jednohubek, chlebíčků a podobných pochutin, které můžete jednoduše na tento velký plát naskládat. Břidlicový talíř navíc není ani tak drahý. Jestliže se budete chtít vytáhnout před svými kamarády nebo rodinou, tak tady máte zajímavý tip.