Špatná zvuková izolace je častým problémem, který trápí až dvě třetiny Čechů. Řešení je přitom velice snadné.

Kvalitní zvuková izolace je naprosto nezbytná. V Česku má ale s izolací problémy až 60 procent obyvatel. Co je příčinou problému a jak by se dala tato situace řešit? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

60 % lidí nemá klid

Více než dvě třetiny Čechů trápí hluk v bytě. Většina z těchto rušivých zvuků jde přitom od sousedů nebo z přilehlé ulice. Vyplynulo to z nedávného průzkumu, který uskutečnil největší hráč na bankovním trhu ve spolupráci se zajetou výrobní firmou. Kde se tyto problémy nejčastěji vyskytují a kdo na ně vlastně nejvíce trpí?

Největší problémy mají obyvatelé starších panelových domů před rekonstrukcí. V takovýchto bytek běžně bývají slyšet rozhovory sousedů, televize, používání kuchyňských spotřebičů nebo jiné hluky. Horší než hluchy ale často bývají pachy, které zdi starších domů nedokáží odrážet ani filtrovat. Tyto problémy by se přitom daly vyřešit kvalitní rekonstrukcí.

Jak to vyřešit

Důležitým ukazatelem je především zvuková neprůzvučnost. Tu ale svépomocí příliš dobře nezjistíte. Měření vzduchové neprůzvučnosti a měření provádí celá řada akustických firem, které vám díky tomu mohou pomoci výrazně zlepšit život. Přitom se nejedná o nic náročného. Stačí na druhou stranu umístit speciální zdroj hluku a následně ho změřit na druhé straně zdi.

Trápí vás hluk i ve vašem bytě a chcete mít konečně klid? Tak kontaktujte společnost AVTG. Ta kromě výše zmiňovaných měření nabízí také měření srozumitelnosti, měření hluku v chráněném prostoru staveb a hlavně návrhy a realizace akustických úprav. Ty vám pomohou výrazně zlepšit kvalitu vašeho života tak, abyste už nikdy neslyšeli žádné hluky nejen z ulice, ale také od vašich sousedů.