V obývacím pokoji přes den trávíme mnoho času. Je to také pokoj, kde hlavně hostíme návštěvy. Měl by být dostatečně „reprezentativní“ a lahodit našemu oku. Těmito drobnými změnami změníte dojem z celé místnosti a váš obývací pokoj bude jako z reklamy.

Mnoho obýváků vypadá podobě. Hlavní hvězdou místnosti je pohovka. Podle ní je laděn celý zbytek obývacího pokoje. Nesmí chybět konferenční stolek a televize. Většinou se v místnosti nachází skříňky s úložným prostorem nebo stojací lampa. Obývák tak působí domácky. Nemůžete se stále zbavit pocitu, že něco chybí? Povíme si typy, díky kterým se pokoj stane již dokonalým. Změny v obývacím pokoji nemusí stát mnoho peněz. Mnohdy je to téměř zadarmo.

Vzdušnost a lehkost

Přeplněný obývák bude automaticky působit neuspořádaně a neuklizeně. Zbavte se zbytečných věcí a vsaďte spíše na minimalistické a vkusné dekorace. Nepotřebujete mít na skříňce všechny drobnosti, které jste za celý život sesbírali.

DIY

Nebojte se vlastnoruční originality. Vlastnit a pyšnit se kouskem, který je jediný na světě, je opravdu působivé. Nemusíte hned vytvářet sochy. Vyrobte si například vlastní obraz, který bude barevně přesně sedět do vašeho interiéru. Je-li váš koníček fotografování, vystavte si vaše dílo.

Budiž světlo

Stačí udělat jeden kroky a váš obývák už nebude působit pochmurným dojmem. Prosvětlete ho! Přemalujte tmavé stěny na světlé, k tmavé pohovce pořiďte světlý nábytek a naopak. Zkrátka pryč s převahou tmavé.

Rostliny

Nemusíte obývací pokoj měnit v botanickou zahradu. Zakomponujete-li pár rostlin do vašeho interiéru, ihned dosáhnete útulnějšího dojmu. Je mnoho druhů rostlin, které jsou téměř bezúdržbové, ale zato nadělají velkou parádu.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv změnu, vždy by měla korespondovat s vaším stylem. Zkrátka nedělejte nic, v čem byste se necítili jako doma jen proto, že je to trend.

Zdroj foto: www.freepik.com