Máte za to, že koberec patří pouze do bytu? Naopak – sortiment je natolik rozsáhlý, že v něm najdete také varianty, které jsou určeny pro venkovní použití. Konkrétně jde o rohože, čistící zóny a umělý trávník, tedy koberec imitující trávu.

Zajímavý je především umělý trávníkový koberec, který představuje skvělé řešení pro terasu, balkon, zahradu sportoviště nebo jiné prostranství, kde nelze či není žádoucí vysadit klasický trávník. Slouží jako dekorace a je k mání s nopy na rubové straně i bez nich.

K výhodám travního koberce patří vysoká odolnost (i proti UV záření), stálost, rychlá a jednoduchá pokládka, pestré možnosti využití a šetrnost vůči životnímu prostředí.

Vyberte si správný typ travního koberce

Také v sortimentu travních koberců najdete několik různých variant, které se od sebe liší délkou vlasu. Zjednodušeně je lze rozdělit do tří základních kategorií:

travní koberec s nízkým vlasem – hodí se do odpočinkových a relaxačních prostorů. Pokládá se na zpevněnou plochu (např. na beton či dlažbu) a velmi často se využívá jako dekorace na balkónech, terasách, verandách a v zahradách. Tento typ umělého trávníku je příjemný a není nutné ho nijak zvlášť udržovat.

travní koberec s vyšším vlasem – tento typ umělého trávníku se více podobá opravdové trávě a je velmi příjemný na nášlap. V podstatě se používá jako náhrada za skutečný travní porost. Stejně jako koberec s nižším vlasem se pokládá na zpevněnou plochu.

travní koberec k bazénu – varianta určena k pokládce v okolí bazénu má nižší vás a hustý podrost. Téměř nezadržuje vodu a slouží jako čistící zóna.

Naprosto nenáročná údržba

Zatímco skutečný trávník vyžaduje velmi důslednou údržbu, umělý trávníkový koberec je takřka bezúdržbový. Stačí, když ho čas od času postříkáte vodou a případně shrabete spadané listí. Z prorůstání plevele nemusíte mít strach, zabrání tomu geotextilie.